Wpis z mikrobloga

@Godid1951: Windows 3.11 wymaga 4MB ram:) Żartuję oczywiście. @Desxon: Windows nie nadaje się w ogóle do użytku. Kiedy zdarza mi się korzystać z pc z windows to jestem od razu chory. Mimo to uważam, że aby komfortowo korzystać z np. zasobów internetu czy w miarę nowoczesnych aplikacji, należy jakieś wymagania spełniać. Co z tego, że zainstalujemy na starym kompie linuxa, który faktycznie w obsłudze będzie szybki skoro, po odpaleniu przeglądarki
Ja kiedyś próbowałem na laptopie na którym dobrze śmigał windows XP (1.5GB ramu, 1 rdzeniowy procesor) kilku lekkich dystrybucji linuxa ale były wolniejsze niż XP.
jakiego linuxa zainstalować na 7 letniego laptopa ze sredniej polki? Aktualnie mam win10 + dolozylem ssdka ale slabo to chodzi
@addwad

jakiego linuxa zainstalować na 7 letniego laptopa ze sredniej polki? Aktualnie mam win10 + dolozylem ssdka ale slabo to chodzi


Linux mint xfce będzie smigał jak zły
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@qarmin: niestety to tak nie działa. Jeszcze zależy do jakich zadań, bo do odtwarzania filmów z użyciem starszych kodeków (przy H.265 bez wsparcia sprzętowego z dużą dozą prawdopodobieństwa się zesra), muzyki czy nawet edytor tekstu rzeczywiście mogą śmigać lepiej.

Ale tak jak napisano wyżej, po odpaleniu przeglądarki czar pryśnie, bo obecnie wiele obliczeń jest przerzuconych na przeglądarkę, a jedna karta z FB lub innym rozbudowanym portalem zarżnie taki złom xD