Wpis z mikrobloga

Jako człowiek wierzący i chodzący do kościoła, strasznie mi smutno patrzeć jak przez to straszne zatwardzenie (hehe) umysłów ławki w kościołach coraz bardziej pustoszeją, a Kościół jest coraz bardziej atakowany. I często te ataki są słuszne. Jako taki smutny przykład tego bądź co bądź "ciemnogrodu" podam dzisiejszą moją rozmowę z matką.

Jako, że mecz Legia - Rangers niemiłosiernie się dłużył przytoczyłem mamie słowa z posta Hołowni, o tym chłopaku co zablokował marsz równości. Podobno w swoich kazaniach wychwala go abp Jędraszewski, no i tak jej mówię, że ten Jędraszewski to mógłby zrobić lepszy research kogo cytuje. (Tu akurat muszę się przyznać, że nie robiłem głębszego researchu czy to prawda, że ten chłopak mówił o tym, że nasza wiara musi iść po trupach do celu, a wojujący homoseksualizm to sprawka Żydów xD). No ale nie to, że tak powiem było sednem sprawy, a jedynie preludium do mającej się odbyć dysputy.

Mama (lvl 57): No ale trzeba mieć wielką odwagę cywilną, żeby tak stanąć przed tłumem
rafciossi (lvl 22): Oczywiście, że chłopak odważny, ale to nie zmienia faktu, że głupio blokować komuś pokojowy marsz.
M: Ale po co w ogóle jest ten marsz? Co mnie obchodzi co kto w sypialni robi?
R: Te marsze równości to są po to żeby walczyć o równość dla par homoseksualnych względem hetero
M: No ale przecież są równi czego im więcej trzeba
R: Na przykład małżeństwa i adopcji
M: Dzieci to mogą mieć jak sobie sami urodzą (hehehehehe no jak dwa geje se dziecko urodzą beka), a po co im małżeństwo jak nie będą mieć dzieci, niech mają te swoje związki partnerskie
R: Nie wiem, może po prostu w naszym bądź co bądź konserwatywnym społeczeństwie małżeństwo jest wciąż takim świadectwem "Kocham Cię na tyle, aby być z Tobą w małżeństwie. Moja miłość jest mocna i długotrwała i chcę z być z Tobą do końca życia". No i dodatkowo kwestie majątkowo-prawne do tego dochodzą.
M: :ooooo No ja myślałam, że ty jesteś wierzący rafciossi,a ty mi takie rzeczy mówisz
R: A co do dzieci, to przecież mogą adoptować
M: Taka adopcja to by była wielka krzywda dla dziecka
R: Czyli co uważasz, że lepiej żeby dziecko było wychowywane w domu dziecka, niekochane przez praktycznie nikogo czy jednak przez dwoje kochających siebie i ją/jego rodziców?
M: No oczywiście. Po co im dzieci te dzieci? To mnie w ogóle niepokoi, jeszcze kilkadziesiąt lat temu homoseksualizm był nielegalny, a teraz to jest modne. Mówię ci większość tych gejów to jest na pokaz. A jak tak dalej będzie to zaraz zrobią pedofilię legalną
R: Dlaczego porównujesz coś co jest ewidentnie złe i krzywdzi choć jedną osobę - pedofilia, z czymś co jest w pełni dobrowolne i przyjemne dla obu stron?
M: No ale to nie jest normalne. Tak to jest rafciossi. Wszystko przez to, że ludzie do kościoła przestali chodzić i się nie modlą.

W tym momencie postanowiłem, że mam dość tego #!$%@? i wróciłem do oglądania meczu. Możecie powiedzieć, że powinienem bardziej się postawić matce i obstawać przy swoim do końca. Ale ja wiem, że ona zdania nie zmieni no chyba, że papież tak powie i księża na kazaniach w kościele pozwolą, to wtedy można.

Pewnie te jej opinie to przez to jak została wychowana. Teraz jeszcze PiS jako partia wyznaniowa pogłębił te jej ekstremizmy bo kocha go za to, że jej zmniejszył wiek emerytalny i uratował miejsce pracy (kopalnia).

Zapraszam do wyrażania swoich opinii na temat moich argumentów zarówno #neuropa jak i #4konserwy


#lgbt #zalesie
  • 20
@rafciossi: Szanuje za przynajmniej próbę przełamania betonu. Większość dyskusji z osobami nastawionymi przeciwko bi i homoseksualistom tak naprawdę nie ma sensu. Argumenty to: "nie naturalne" "nienormalne" mimo że występuje co najmniej od starożytności i występuje wśród różnych gatunków zwierząt. I P.S "nie po myśli Bozi" to szantaż emocjonalny
@rafciossi: niestety to będzie postępować – episkopat coraz bardziej zdaje się iść w stronę oblężonej twierdzy i religijności emocjonalnej i a, jeśli nie antyintelektualnej. Choć może to zaczęło się już wcześniej, za Wyszyńskiego, ale nie znam aż tak historii Kościoła by na 100% orzec. W każdym razie obawiam się, że czeka nas upodobnienie się polskiego Kościoła do amerykańskich protestantów – ciasnych, skrajnie zdogmatyzowanych umysłów bez otwarcia na inne zdanie. Tym bardziej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rafciossi: Jesteś hipokrytą - cały kościół jest oparty na ciemnocie i zacofaniu oraz negacji nauki.

@Czeggu: Rzeczywiście, Kościół neguje zdobycze oświeconej, postępowej nauki, takie jak na przykład odkrycie 76 płci i zauważenie, że w związkach jednopłciowych rodzi się więcej dzieci, niż w normalnych. O murzynach, którym czernieje skóra od tego, że urodzili się w Afryce a nie w Norwegii nie wspominając. No i że o inteligencji człowieka decyduje to, czy
Jesteś hipokrytą - cały kościół jest oparty na ciemnocie i zacofaniu oraz negacji nauki.


@Czeggu: To nieprawda, bo gdyby nie KK nie mielibyśmy nauki w zachodnim kręgu kulturowym w ogóle- bo tylko oni przenieśli wiedzę ze starożytnego Rzymu i Grecji, rozwijając ją. Nie wiem skąd przekonanie, że gdy wszyscy ludzie będą niewierzący, to nagle staną się racjonalni- nigdy nie byli i nigdy tak naprawdę do końca nie będą, a przykłady krajów
@djtartini1:

To nieprawda, bo gdyby nie KK nie mielibyśmy nauki w zachodnim kręgu kulturowym w ogóle- bo tylko oni przenieśli wiedzę ze starożytnego Rzymu i Grecji, rozwijając ją


XD. Zniszczyli dziedzictwo Rzymu, zostawili tylko to co im pasuje i nawet tego nie rozwinęli, bo w jaki niby sposób? Mamy im bić brawo, że nie zniszczyli wszystkiego? Spalili bibliotekę aleksandryjską, zakazali Galileuszowi głosić teorii heliocentrycznej, skazali na smierć Giordano Bruna, potępiali Kopernika.
XD. Zniszczyli dziedzictwo Rzymu, zostawili tylko to co im pasuje i nawet tego nie rozwinęli, bo w jaki niby sposób?


@mistborngot: Wszystkie możliwe księgi przepisali mnisi z Irlandii. Powtarasz jakieś bajki ze spalniem biblioteki aleksandryjskiej, która spłonęła przez zaniedbania nie przez chrześcijan czy muzułmanów. Korzystali z tych ksiąg i ile mogli to przepisali, inaczej nie mielibyśmy dokładnie nic. Nawet łacinę, prawo rzymskie musieli poprawić i udoskonalić, bo nie było wystarczająco duźo
mordowali ludzi nauki w średniowieczu, dlatego mordowali tych, którzy chcieli porzucić stare dogmaty?


@mistellaire: Chodzi o Katarów? Nie wiem w sumie. Zabijali się nawzajem z odłamami, które chciały porzucić stare dogmaty, a gdy średniowiecze się skończyło zostali zabici przez protestantów, którym w końcu się udało. Na pewno nic dobrego w tym nie ma, ale nie widzę nic wspólnego z tematem. Może przemieszanie epok. Natomiast w samym średniowieczu KK praktycznie nie miał
@djtartini1: Rozmawiamy o nauce, a ty wyjeżdzasz z rzymskim prawem.

kreacjonizm to dogmat protestancki


A gdzie napisałem, że katolicki? Po prostu niektórzy katolicy są kreacjonistami z powodów religijnych, nawet jeśli to nie jest zgodne z oficjalną doktryna kk.
Po prostu niektórzy katolicy są kreacjonistami z powodów religijnych, nawet jeśli to nie jest zgodne z oficjalną doktryna kk.


@mistborngot: Na pewno nie jest zgodne, bo od IV w. oficjalną doktryną KK jest, że zwierzęta powstawały stopniowo i że musiały zajść odpowiednie warunki naturalne, żeby mogły powstać, a od XIII o obrotowości Ziemi (choć jeszcze wtedy negowali helicentryzm). Tylko, że nie było żadnego nakazu, żeby każdy miał takie same poglądy. Myślę,