Wpis z mikrobloga

Jeśli konkretny JR Pass nie obejmuje bezpłatnej rezerwacji miejsc, to jak wygląda korzystanie z shinkansensów? Po prostu przychodzę na stację z JR Passem, czekam na pociąg i zajmuję pierwsze wolne miejsce w przedziale NR? Jak nie będzie żadnego miejsca to mogę jechać na stojąco? @ama-japan pewnie wiesz?

#japonia #jrpass #podroze
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ama-japan: Są stojące w Hayabusie od Aomori w dół (bez tunelu przez Tsugaru). Pamiętam,że na dworcu w aomori widziałem plakat JR o tym i zdjęcie biletu "standing only" "xD


@Pas-ze-mna-owce: To może Ty mi powiesz jak to wygląda. Czy mając JR Pass obsługujący tylko wagony non-reserved, jestem w stanie dostać bilet na pociąg, tylko bez konkretnej rezerwacji miejsc? Czy po prostu jedyna opcja to przyjść na peron, wejść
  • Odpowiedz
@AvantaR: Drugie. Rail Pass jest Twoim biletem. Japończycy zwykle maja na jednym kartoniku bilet na trasę a na drugim bilet na miejsce rezerwowane/nierezerwowane. W wielu pociągach nawet za NR się płaci ;)

Na 90% będą miejsca, spokojnie :)
  • Odpowiedz
@Pas-ze-mna-owce: Dzięki. To, że będą miejsca się nie boję, ale jak ktoś mi pisze, że w takim przypadku odbiera się również bilet, a przy okazji próbuje ze mnie durnia robić, to wolę się dopytać. Bo właśnie w internecie nie ma za wielu informacji o regional JR Passach, bo większość ludzi używa tych na całą JP.
  • Odpowiedz
@AvantaR: W sumie tylko raz widziałem kogoś z regionalnym - trzy Tajwanki z passem na kilka wybranych dni na sieć JR East. :P


@Pas-ze-mna-owce: Ja teraz mam problem, bo chciałem w HIS kupić bilet, ale JPY poszedł tak do góry, że cena jest 100 złotych wyższa niż miesiąc temu. Dlatego myślę nad kupnem, gdzieś indziej. Znalazłem info, że regional passy nie potrzebują fizycznego exchange order, tylko można to
  • Odpowiedz