Wpis z mikrobloga

Jeśli konkretny JR Pass nie obejmuje bezpłatnej rezerwacji miejsc, to jak wygląda korzystanie z shinkansensów? Po prostu przychodzę na stację z JR Passem, czekam na pociąg i zajmuję pierwsze wolne miejsce w przedziale NR? Jak nie będzie żadnego miejsca to mogę jechać na stojąco? @ama-japan pewnie wiesz?

#japonia #jrpass #podroze
  • 27
  • Odpowiedz
@Vaerlin: Na stacji nie kupuje się wejściówki, tylko robi właśnie rezerwację. A ja pytam o jazdę w wagonach non-reserved. Bo chcę kupić regional JR Pass, który nie ma rezerwacji bezpłatnej. Na necie znalazłem info, że się po prostu wchodzi z biletem i tyle. Ale chcę to potwierdzić.
  • Odpowiedz
@AvantaR tak, do wagonów oznaczonych jako non reserved po prostu wchodzisz i siadasz gdzie chcesz. Nie ma jazdy na stojąco w shinkansenach. Jeśli nie będzie miejsca to obsługa Ciebie wyprosi lub każe kupić miejscówkę. Najlepiej poczekać na kolejny pociąg, będzie pewnie za kilkanaście minut a Ty będziesz pierwszy w kolejce.
  • Odpowiedz
Nie ma jazdy na stojąco w shinkansenach


@ama-japan: Serio? No to kurde na necie takie info znalazłem:

It is first come first serve basis. In peak season, there are many standing passengers in non reserved car. You may have to stand in the car for a few hours.


Co prawda ponoć poza sezonem i świętami nie ma problemu z miejscami, ale jednak średnio by było nie wejść do pociągu ( ͡
  • Odpowiedz
@ama-japan: A z Katowic nad morze ludzie stoją ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja planuję Fukuoka – Hiroshima, więc tę godzinę jakoś wytrzymam w razie czego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AvantaR: Sprawa jest prosta - tak jak koledzy pisali u góry - stajesz w kolejce i wchodzisz. Jak lubisz jazdę na na stojąco, czy na siedząco przy kibelku to nie ma problemu. W okresie letnim(Obon) w wiadomościach często podają, że obłożenie pociągów było np. 120%. Ale pamiętaj, że stać można tylko w NR. Fukuoka-Hiroshima to luzik. Ale dużo tuneli i zasięg zrywa:)
@ama-japan: rozumiem, że to skrót myślowy, ale Shinkansen
  • Odpowiedz
@AvantaR: odbierasz bilet z JR passem w okienku sprzedaży biletów (będzie pewnie napisane JR pass) np. dzień wcześniej i wtedy nie jedziesz non-reserved tylko reserved. Albo przychodzisz na peron i stajesz w kolejce do wagonów non-Reserved i liczysz że się zmieścisz. Ja się zmieściłem ale za mną ludzie musieli czekać na kolejny pociag.
  • Odpowiedz
@AvantaR: odbierasz bilet z JR passem np. dzień wcześniej i wtedy nie jedziesz non-reserved tylko reserved. Albo przychodzisz na peron i stajesz w kolejce do wagonów non-Reserved i liczysz że się zmieścisz. Ja się zmieściłem ale za mną ludzie musieli czekać na kolejny pociag.


@Spring_is_coming: No, ale tłumaczę przecież, że JR Pass, który kupuję NIE MA bezpłatnej rezerwacji miejsc. Mogę jeździć tylko non-reserved ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
@AvantaR: może nie wyjaśniam tego dobrze albo ty nie rozumiesz, że wszyscy mają te same JRpassy, bo nie ma innych i nie masz miejsc ale możesz odebrać bilet i usiąść w wagonie. A jak nie masz biletu to musisz liczyć że się zmieścisz. W obu wypadkach nie masz konkretnego miejsca przypisanego.
  • Odpowiedz
@Spring_is_coming: Oczywiście, że są różne JR Passy. JR Passy regionalne są mocno zróżnicowane. Dlatego nie wiem jakbym miał jechać w wagonie reserved, kiedy mój JR Pass w opisie ma wyraźnie, że mogę tylko z non-reserved korzystać. Możesz jakieś źródła podać? Sobie doczytam :)
  • Odpowiedz