Wpis z mikrobloga

@Drakii: Miałem to dopisać ale uznałem że to wiadome :). Tak czy inaczej te choroby zawlekli Hiszpanie i Portugalczycy. Bez nich by nie podbili Ameryki. Swoją drogą kiedyś czytałem że używali ich świadomie w podboju np . rozdając lokasom koce używane przez chorych.
  • Odpowiedz
@KrakenFromKrakenowo: W Europie dość szybko zdelegalizowano handel niewolnikami, a w wielu krajach też niewolnictwo ("ziemia brytyjska czyni wolnym"). Oczywiście nie dotyczyło to kolonii - w samej Europie było po prostu wystarczająco dużo taniej siły roboczej.
  • Odpowiedz
@terr0r_dr0ne: Lud wyszedł na ulice i obalił władzę, poza tym w carskiej Rosji nie było wyborów powszechnych. Gdyby rządy komunistów ludziom się nie podobały to by je też obalili, co zresztą zrobili, ale dopiero w 1990, gdy partia była skorumpowana do granic.
A etykietkę nakleiłem bo humor typowy dla prawaków co się tutaj kręcą :p
  • Odpowiedz
@OPcodeRTI: to czy Polska czy nie, to nie rozstrzyga o tym czy informacje są wiarygodne.

Trzeba pamiętać że w 16. wieku nikt nie wiedział co powoduje choroby i jak się roznoszą. Dlatego też celowe działanie konkwistadorów nie wydaje się prawdopodobne.
  • Odpowiedz