Wpis z mikrobloga

#rower #gravel #triban100 #wykoptribanclub

Mirki kolejne pytanie i prośba o pomoc w temacie #opony. Cały czas szukam opon do swojego Tribana, które nie zabolą mocno portfela i będą się dobrze spisywać. Czy miał ktoś do czynienia z oponami firmy / model Viper ?

W google nie mogę znaleźć kompletnie nic o tym wynalazku, wizualnie wyglądają ok, cenowo też, waga podana przez sklep to 410g. Alternatywnie do wyboru jest CST Pika oraz Kenda Flintridge. Ponawiam też zapytanie w kwestii montażu na ori obręczach opon 35C
perzon - #rower #gravel #triban100 #wykoptribanclub

Mirki kolejne pytanie i prośba...

źródło: comment_y1IxuoD3dp8aIKjhxO2o5KAr0ZmCncdq.jpg

Pobierz
  • 17
@perzon miałem obie opony. Piła wydaje być się lepszą w terenie i ogólnie polecana jest jako budżetowa opona gravelowa. Jest jeszcze jedna fajna opona, również budżetowa, ale o rozmiarze 38c - Panaracer Comet HardPack.
@brick_in_the_wall: chciałbym wyrobić się w 60zł za sztukę, wiem że w tym budżecie cudów nie będzie, ale wszystko będzie lepsze od seryjnych opon z Tribana.

@anthoris: a na asfalcie jak to wyglądało, Kenda wydaje się mniej "oporowa", co do rozmiaru to 35C max, o ile to już nie za dużo
@perzon asfalt podobnie. Opony obie są dość podobne do siebie. Sam teraz jeżdżę na CONTI speed King i tu teren zdecydowanie gorzej wygląda, trzymanie boczne tragiczne ale na asfalcie już zdecydowanie lepiej od reszty. Miałem też oponę kenda Khan i nie było żadnych, nieprzyjemnych przygód. Obie opony polecam, a CONTI jak większość tras na asfalcie a teren okozionalnie, bądź ubity.