Wpis z mikrobloga

( _)

Mirki sprawa wyglada tak..

Wyslalem list z dokumentami z Holandii do Polski.
Gdzies w Lutym.. Na aplikacji bylo pokazane ze 2 dni później był juz w Warszawie..
Ale..
Do tej pory nikt z obu stron nie odtrzymal tego listu.. Ani ja jako zwrot ani odbiorca..
Dzwoniłem do Polski na WER do Warszawy i do Post nl w Amsterdamie. Kilka krotnie..
Szukali i sie nie znalazl..
Wysylalem e-maile tak jak chcieli i odpwiadalem na ich emaile..
Podawalem nr konta i inforamcje.
Fotki z paragonem i kodem itp..
#!$%@? ja sie pytam co teraz? ( ͡ ͜ʖ ͡)
Kogo mam winic?
Jakieś odszkodawanie czy tylko zwrot za list?
Co robić?
Mial ktoś taką sytuację?

#postnl #pytaniedoeksperta #holandia #pocztapolska #pomocy #kiciochpyta
  • 18
@CHI77OUT:
Pierwsza litera jest przypisana do konkretnego rodzaju przesyłki i tak np
EA-EZ - Przesyłki ekspresowe EMS (kurier pocztowy)
RA-RZ - listy polecone, pakiety
LA-LZ - listy ekspresowe, polecone z opcją ekspres, oraz Global Expres (
VA-VZ - listy wartościowe

RN - czyli to list polecony (Registered Mail).
Maksymalna kwota odszkodowania zgodnie z art RL155 pkt. 4 to 30 SDR (czyli ok 161 zł).
Reklamację składa nadawca i można to zrobić
@CHI77OUT: moja rozowa miala podobny problem 4 razy dokumenty slane i za kazdym razem zostawaly na celnej. Dzwonione pisane nikt nic nie wie. Jedyne czego sie dowiedziem to ze dokumentów nie mozna slac normalnym listem "wedlug celnej holenderskiej". O tej pory dokumenty tylko busem albo znajomkami.
@CHI77OUT: koniec koncow za pierwsza proba dokumenty wrocily do nadawcy. A za kazdym kolejnym przepadaly. Dobrze ze wysylala kopie a nie oryginaly. I tak jak mówiłem jak dzwoniłem nikt nic nie wiedzial i niby jak nie dotarło do adresata to mialy wrócić.
@jndr00 to samo ja uslyszalem. Ze wroca do nadawcy o #!$%@?. Nikt sie nie odzywal przez 3miesciace. Az znowu dzwonilem..
Po prostu wiedza ze #!$%@? i nie chca konsekwencji ponosić.. #!$%@?
@CHI77OUT: tam to uslyszalem. Ale nawet jak slalem poleconym to bylo to samo. Ogulnie nie wiem czemu i jak to sie dzieje. Ale nauczony przeszloscia dokumentow nie wysylam poczta.
@jndr00 ok.dzieki za info.
Ja nie moge znalezc jakiegos fformularza w post nl zeby mi rekompensatę wyslali za zgubę..
Dzwonie to tylko odsylaja do nastepnych Koligów.. #!$%@?