Wpis z mikrobloga

Mirki. Jestem 2 miesiace w #holandia. Orientujecie sie czy musze placic juz belasting? Czy dopiero po 3 miesiacach pobytu? Auta uzywam sporadycznie, bo poruszam sie glownie służbowka, ale w piatek czeka mnie podroz 80 km w 2 strony i w razie kontroli jak to wyglada?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Capo_di_Sicilia no nie ma czegoś takiego... może pomylili z tym, że jesteś zarejestrowany jako nierezydent w urzędzie (masz numer BSN), a w teorii możesz być na takim statusie do 4 miesięcy i wtedy musisz się zameldować (i płacić podatki)
  • Odpowiedz
@Capo_di_Sicilia: Generalnie niewazne jest, ze np nie jezdzisz autem. Oni wiedza kiedy wjechales tym autem na teren Holandii poprzez kamery na granicy, bo to jakoś one skanują blachy.
Po 3 miesiącach mija ten okres turystyczny i trzeba opłacać belasting co kwartał. Niby można cwaniaczyć i nie płacić jak większość Polaków, ale jak Cie kiedys złapią, a jest duża na to szansa zwłaszcza w okolicach Rotterdamu czy Hagi, to wtedy zabulisz
  • Odpowiedz
@Capo_di_Sicilia: co osoba to inna opinia. Mi w gementee Tilburg mówili, że jeżeli jestem niezameldowany to 3 miesiące mogę jeździć bez płacenia, a potem muszę zacząć. Jeżeli jestem zameldowany to od razu trzeba płacić. Co do kamer - są wszędzie, na światłach, na parkingach pod marketami (tam gdzie są szlabany), przy wjeździe do większych miast (np. w Rotterdamie, teoretycznie sprawdzają tylko po rejestracji czy możesz wjechać do miasta czy nie
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910 W teorii łamiesz prawo, bo musisz się zameldować. W praktyce nic się nie dzieje do czasu aż ci nie udowodnią że poruszasz się autem ponad 4 msc w Holandii... wtedy jest problem. Skoro już przekroczyłeś okres jako nierezydent to w świetle prawa nie powinieneś mieć auta w NL
  • Odpowiedz