Wpis z mikrobloga

DZISIAJ NIEDZIELA Z RZĄDOWYM ZAKAZEM HANDLU

Plusujcie jedną z nielicznych otwartych w #zakazhandlu sieć sklepów Żabka, wszyscy co tydzień plusują normalne sieci sklepów które otwierają swoje drzwi dla klientów w niedziele :)

Wołać/Nie wołać przy następnej handlowej niedzieli? Zostaw lub zabierz plusa z komentarza:

https://www.wykop.pl/wpis/31178543/#comment-110560173

#handel #wolnaniedziela #katotaliban #bekazkatoli
Pobierz Rabusek - DZISIAJ NIEDZIELA Z RZĄDOWYM ZAKAZEM HANDLU

Plusujcie jedną z nielicznyc...
źródło: comment_F7QzaMiep4HHnXw0vUM2sWEFPqM4uRhj.jpg
  • 52
@nie_jem_grzybow:

podpisali nowe umowy z Pocztą Polską w 2015

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakaz_handlu_w_niedziele_i_%C5%9Bwi%C4%99ta

W 2017 roku Sejm przyjął ustawę ograniczającą handel w niedzielę, której projekt był inicjatywą obywatelską Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej


Co jest nieprawidłowego w tym co napisalem? Zakaz handlu wleciał w 2017 po nieudanych próbach w 2014, więc jak najbardziej byli placówką dwa lata PRZED zakazem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4x80:

nie ma czegoś takiego jak zakaz handlu

Art. 5 Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni:

W niedziele i święta w placówkach handlowych:

1) handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem,

2) powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem

- są zakazane.

Art. 6 tejże mówi o wyjątkach od "zakaz[u], o którym mowa w
Jak nie ma?


Bo nie ma, nie ma przepisów o zakazie handlu w niedzielę ale jak są możesz je zacytować. Chociaż nazwę tej ustawy podaj bo nie słyszałem o takiej.

To czemu sklepy są zamknięte?


Nie wiem dlaczego część sklepów jest zamknięta, spytaj właścicieli tych sklepów dlaczego nie chcą stanąć za swoją kasą i handlować w swoim sklepie. Przecież by mieli świetny zarobek jak ma to miejsce w otwartych sklepach. Może mają
Nie wiem dlaczego część sklepów jest zamknięta, spytaj właścicieli tych sklepów dlaczego nie chcą stanąć za swoją kasą i handlować w swoim sklepie.


@4x80: W jaki sposób właściciel sieci lidl ma stanąć za ladą każdego ze sklepów? Przecież to fizycznie niemożliwe.

Bo nie ma, nie ma przepisów o zakazie handlu w niedzielę ale jak są możesz je zacytować. Chociaż nazwę tej ustawy podaj bo nie słyszałem o takiej.


USTAWA
z dnia
W jaki sposób właściciel sieci lidl ma stanąć za ladą każdego ze sklepów? Przecież to fizycznie niemożliwe.


@Rabusek: chyba media Markt ominął podatek od dużych sklepów robiąc dla każdego sklepu oddzielną spółkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)