Wpis z mikrobloga

@robert5502: Nie chodziło mi o współczesną stal, tylko o współczesną konstrukcję. Rat jest klasycznym przykładem noża z dizajnem sprzed 30 lat. I tak - oczywiście "ważne, żeby był robotny, wygląd nie jest istotny" - tylko, że wśród noży dziś produkowanych Rat wygląda jak polonez przy nowych alfach ;)

No i do tego brak łożysk, tylko średnie podkładki.

A sama stal - AUS-8 to najtańsza stal, pomijając chińskie gównostopy. Szybko się tępi,
  • Odpowiedz
@robert5502: Nie wiem do czego używasz noża na co dzień. Jeśli potrzebujesz coś do roboty, to bierz snow leoparda albo faktycznie któreś z ganzo serii FH, jak napisał @mrozny100
Jeśli nóż nosisz przy tyłku i okazyjnie coś przetniesz, to g3 puukko będzie bardzo fajną opcją - nieduży, lekki, przyjemny. Mam wersję ze stalowymi okładzinami od jakichś 2 lat i często trafia do kieszeni.
Afrati - @robert5502: Nie wiem do czego używasz noża na co dzień. Jeśli potrzebujesz ...

źródło: comment_4sqkq0HmYLAzXjFoP2ywwLRkf1GXzE6z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Afrati: > Nie chodziło mi o współczesną stal, tylko o współczesną konstrukcję. Rat jest klasycznym przykładem noża z dizajnem sprzed 30 lat. I tak - oczywiście "ważne, żeby był robotny, wygląd nie jest istotny" - tylko, że wśród noży dziś produkowanych Rat wygląda jak polonez przy nowych alfach ;)

No i do tego brak łożysk, tylko średnie podkładki. <

Tak średnio, Rat był projektowany nie jako nóż do pokazywania i głaskania
  • Odpowiedz