Wpis z mikrobloga

Co robić? Iść na sor? Nigdy nie byłem i nie wiem. #lekarz #zdrowie #szpital #sor
Nie wiem czy to ma związek, ale w poniedziałek wróciłem z podróży ze śląska (górskie tereny)
We wtorek miałem gorączkę, bol gardła, ból głowy, katar, bóle kości, otępienie, poszdlem spać. Następnego dnia (środa) miałem mniejszą gorączkę, mniejszy ból głowy, ból gardła, bóle kości, otępienie, a wieczorem się odwodniłem.
W czwartek polepszyło się, miałem zaledwie lekkie otępienie i ból gardła.
W piątek ból gardła oraz pojawiły się pierwsze wypryski. Zawsze pokazują mi się na wysokości wąsów. Ale tym razem zamiast 3, pokazało się 5-6. Nietypowym objawem jest to, że pojawiły się także: 2 na języku, 3 na szyi, kilka na zakończeniu nosa (od środka, przez co są takie strupy na jego krawędzi), jeden na nosie, 3-4 na stopach i kilka na dłoniach. Dodatkowo na pachwinach po obu stronach mam ich tam po kilkanaście/kilkadziesiąt.
W sobotę z tego co widzę jest ich więcej (na pewno na dłoniach), robią się takie skupiska. Co prawda dalej jest jeden główny, Ale do okoła pojawiają się mniejsze. I nadal mam lekki ból gardła.

Czy miał ktoś coś podobnego? Nie wiem co robić, bo mam wieczorem imprezę, a niechcialbym nikogo zarazić jakimś dziadostwem. A tym bardziej mnie zaczyna to niepokoić.
  • 6
@gardan dziękuję za pomoc, objawy praktycznie 1:1. Wiadomo, że to nie zastąpi porady medycznej od "specjalisty", który oceniłby to na żywo, ale jakoś trzrba sobie radzić.
@izkYT: Powinieneś z dnia na dzień czuć się coraz lepiej. Potem skóra na dłoniach i stopach się zacznie łuszczyć. Możesz sprawdzić, czy masz też czerwone kropeczki w gardle (i na podniebieniu). Też dość charakterystyczne dla tej grupy wirusów. W każdym razie, sprawa jest niegroźna, ale jeśli Ci się pogorszy, to idź do lekarza, bo trudno stawiać diagnozę przez Internet.
Acha - unikaj kontaktu z ciężarnymi. Wirus jest groźny dla płodu.