Wpis z mikrobloga

tak jednym z powodów dla których nie jem mięśni zdartych z trupów jest to że koncepcja żarcia zwłok wydaje mi się skrajnie obrzydliwa
sam w sb ten wstręt jest czysto emocjonalny i na jego podstawie nie zakazywałbym nikomu jedzenia np padliny chociaż uważałbym to za obrzydliwe
problem w tym że mięso na sklepowych półkach jest okupione krwią cierpieniem torturami morderstwami i to już jest dla jednostek posiadających jakąkolwiek empatię sensowny powód żeby
Chodtok - tak jednym z powodów dla których nie jem mięśni zdartych z trupów jest to ż...

źródło: comment_fbC1Ngrey20esHdjvaLJ4fNRqnwwo7Ev.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
tak jednym z powodów dla których nie jem mięśni zdartych z trupów jest to że koncepcja żarcia zwłok wydaje mi się skrajnie obrzydliwa

sam w sb ten wstręt jest czysto emocjonalny i na jego podstawie nie zakazywałbym nikomu jedzenia np padliny chociaż uważałbym to za obrzydliwe

problem w tym że mięso na sklepowych półkach jest

okupione krwią cierpieniem torturami morderstwami i to już jest dla jednostek posiadających jakąkolwiek empatię sensowny powód żeby
  • Odpowiedz
problem w tym że mięso na sklepowych półkach jest okupione krwią cierpieniem torturami morderstwami i to już jest dla jednostek posiadających jakąkolwiek empatię sensowny powód żeby się temu procederowi sprzeciwiać


@Chodtok: przecież współczucie to też uczucie i tak jak dla ciebie współczucie jest powodem do zakazania zabijania zwierząt, tak dla innych obrzydzenie jest powodem do zakazania kazirodztwa.

Ty po prostu chcesz aby inni zachowali swoje uczucia dla siebie i nic
  • Odpowiedz
zboczeń

należy

powszechnie znany fakt


czyli jak już wcześniej ustaliliśmy cała twoja argumentacja to bo takie uprzedzenia mi wpojono i klasyczne piękne bo tak

@Liwiia:
  • Odpowiedz
przecież współczucie to też uczucie i tak jak dla ciebie współczucie jest powodem do zakazania zabijania zwierząt, tak dla innych obrzydzenie jest powodem do zakazania kazirodztwa.


tak lrns dla mnie wyrządzanie krzywdy i zadawanie cierpienia jest złe a ty jesteś albo pozujesz na chłodnego socjopatę który nie widzi w tym nic złego to już ustaliśmy

ale oprócz argumentów współczuciowych da się to też uzasadnić logicznie
więęęęęęęęęększość ludzi raczej nie chce być niewolona torturowana i mordowana
  • Odpowiedz
tak lrns dla mnie wyrządzanie krzywdy i zadawanie cierpienia jest złe a ty jesteś albo pozujesz na chłodnego socjopatę który nie widzi w tym nic złego to już ustaliśmy


@Chodtok: socjopata to ktoś, kto jara się cudzą krzywdą, a ja piszę z perspektywy logiki i racjonalizmu, o którym na początku pisałeś.

ale oprócz argumentów współczuciowych da się to też uzasadnić logicznie

więęęęęęęęęększość ludzi raczej nie chce być niewolona torturowana
  • Odpowiedz
Tak samo jak większość ludzi nie chce uprawiać kazirodztwa, więc można logicznie uzasadnić zakaz kazirodztwa.


no to już by wymagało gigantycznych nakładów złośliwości żeby chcieć realnie zakazywać komuś czegoś tylko dlatego że samemu się tego nie robi

@Strzelec_Kurpiowski:
  • Odpowiedz
no to już by wymagało gigantycznych nakładów złośliwości żeby chcieć realnie zakazywać komuś czegoś tylko dlatego że samemu się tego nie robi


@Chodtok: przecież to ty chcesz zakazywać komuś zabijania zwierząt tylko dlatego, że sam tego nie lubisz.
  • Odpowiedz
nie argumentowałm tego w ten sposób

dość już czasu straciłem
ja części mózgu odpowiedzialne za współczucie czy inne gówno mam w pełni sprawne uważam za oczywistość to że nie wolno krzywdzić innych i traktuję to jako aksjomat
wy nie i nie rozumiecie tej oczywistości
za to macie swoje oczywistości typu X jest obrzydliwe i powinno zostać zakazane
  • Odpowiedz
jprdl tupet to ty masz xdddddddddddddd
twój chłopiec chociaż próbuje tworzyć jakieś względnie merytorycznie i logicznie brzmiące wypowiedzi
ty tylko bezmyślnie ciskasz urojeniami swoimi

@Liwiia:
  • Odpowiedz
dość już czasu straciłem

ja części mózgu odpowiedzialne za współczucie czy inne gówno mam w pełni sprawne uważam za oczywistość to że nie wolno krzywdzić innych i traktuję to jako aksjomat


@Chodtok: ale czemu? Skąd w ogóle wiesz, że masz to sprawne?

Skąd wiesz, że nie jest to jakieś wypaczenie systemu, który wyewoluował kilka milionów lat temu, aby zwiększyć szanse na przetrwanie prymitywnych grup
  • Odpowiedz
jprdl tupet to ty masz xdddddddddddddd

twój chłopiec chociaż próbuje tworzyć jakieś względnie merytorycznie i logicznie brzmiące wypowiedzi

ty tylko bezmyślnie ciskasz urojeniami swoimi


@Chodtok: Dziwi mnie, że mu się w ogóle chce tracić na ciebie czas

  • Odpowiedz
Z tej perspektywy krzywda wyrządzona zwierzaczkom niesie w sobie tyle zła, co przejechanie postaci w GTA V, czyli nic


albo materialnego człowieka

ok
ja kłócę się ze stanowiskiem czynności seksualne między dojrzałymi psychicznie chętnymi na to jednostkami są obrzydliwe więc powinny być
  • Odpowiedz