Wpis z mikrobloga

Hejka mirasy z #laptopy i #komputery .
Kupiłem sobie lapka ale muszę w nim wymienić matryce gdyż ta się rozlała poprzedniemu właścicielowi. Do tego modelu dostępna jest ona za jakieś 250zl (svf152a29m) lecz jestem trochę niepewny bo są jakieś opcje z dotykiem a komputer nie repostuje takiej możliwości. Samego modelu nie mogę znaleźć na stronie Sony ani w ich dokumentacjach co bardziej utrudnia sprawę. Myślałem żeby kupić po prostu ten sam panel, system mówi że to panel od LG (lgd039f) lecz nie mogę go znaleźć na sprzedaż gdyż wszędzie tylko pisze o kimś w recenzjach. Z wymianą sobie poradzę ale dostęp do tego panelu to jakiś śmiech na sali. Myślicie że serwisy mają lepsze dojścia? #pomocy #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 32
@Gymski: Są matryce, gdzie trzeba szukać wersji z odpowiednią wtyczką, bo np. pod tym samym modelem tkwi wersja eDP lub LVDS. Niestety na kształt tej listy wpływu nie mam. Jeśli się obawiasz pomyłki lub nie masz możliwości weryfikacji, to pomiń model. Tak będzie bezpieczniej.
@NyanNyan: Hej, widzę że ogarniasz temat, może mógłbyś coś podpowiedzieć.
Mam do wymiany matrycę N156HGE-LG1 która wcześniej wspominales. Niestety mam problem ze znalezieniem tej matrycy (40Pin,FHD).
B156HAN03.0 o którym pisales też nie bardzo mogę znaleźć. Co jeszcze byś polecił z wklejonej przez Ciebie listy co da się normalnie kupić, najlepiej nie za miliony?
Pozdrawiam
@mastakilta: Nie masz za dużo opcji. Generalnie wygląda to tak: (od góry najlepsza)

LP156WF4-SLC1
N156HGE-LG1 (tą masz, ale dostać ją teraz to powodzenia)
N156HGE-LB1
N156HGE-LA1
B156HTN02.0
B156HTN03.3

Vide:
https://www.ebay.com/itm/182098879077

Z Ali można próbować ściągać, ale musisz mieć 200% pewności, że to dokładnie SLC1 a nie np. SLB5/SLB3 czy najgorszy SLB2.
Z cenami na allegro i podobnych to widzę ich #!$%@?ło do reszty ( _)