Wpis z mikrobloga

Hejka mirasy z #laptopy i #komputery .
Kupiłem sobie lapka ale muszę w nim wymienić matryce gdyż ta się rozlała poprzedniemu właścicielowi. Do tego modelu dostępna jest ona za jakieś 250zl (svf152a29m) lecz jestem trochę niepewny bo są jakieś opcje z dotykiem a komputer nie repostuje takiej możliwości. Samego modelu nie mogę znaleźć na stronie Sony ani w ich dokumentacjach co bardziej utrudnia sprawę. Myślałem żeby kupić po prostu ten sam panel, system mówi że to panel od LG (lgd039f) lecz nie mogę go znaleźć na sprzedaż gdyż wszędzie tylko pisze o kimś w recenzjach. Z wymianą sobie poradzę ale dostęp do tego panelu to jakiś śmiech na sali. Myślicie że serwisy mają lepsze dojścia? #pomocy #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 32
@Norskee niby 40pin. Myślałem o tym ale boje się że jak wezmę inny to pociągnie więcej mocy i upali gniazdo czy cos xd a mocować zawsze go można na taśmie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Gymski: Wg źródeł tę gównomatrycę da się zastąpić ekranem FHD. Rzuć okiem na B156HAN03.6 - to jedyny rozsądny zamiennik. Fakt, trzeba dorzucić parę zł za wersję matową (błyszczącą znajdziesz w podobnych pieniądzach), ale uważam że warto rozważyć. WXGA na 15.6" w dzisiejszych czasach, kiedy 14" mają ekrany 1920x1080 albo lepsze to jakiś ponury żart.
@Gymski: Sterownikami do czego? Ekran to ekran. Jedyne co możesz chcieć dorzucić, to profil ICM. Poza tym to jest plug & play.

I taka uwaga ( @Norskee ) - otóż nie zawsze. Te panele np. mają inny rozkład pinów. W najlepszym wypadku podpięcie niekompatybilnego panelu = brak obrazu. W najgorszym jego uszkodzenie. To, że wtyczka pasuje, nie oznacza, że można podpiąć coś pasującego i liczyć, że zadziała.
@Gymski: Różnice między panelami rzadko kiedy są tak drastyczne, żebyś nagle miał wrażenie, że matryca szwankuje czy coś. Specyfikacji oryginalnego ekranu Sony znaleźć nie umiem, ale nie sądzę, by to było WCG, więc jeśli zdecydujesz się wymienić panel na ten z AUO (jedna uwaga poniżej), to zdziwisz się, jak dobrze może wyglądać obraz na laptopie.

Zrobiłem też niechcący błąd, myląc model HAN z HTN. Powinno być B156HAN03.0 (zero na końcu, model
fhd: najtańsza (ale to straszliwe gówno): N156HGE-LA1, nieco droższa (z dużo lepszymi kątami, ale nadal się nie umywa do AUO): N156HGE-LG1

jak patrzę po tych 1366x768 to nie ma sensu nawet ich rozważać, bo tanie wersje potrafią być droższe niż tanie fhd (a mają tak samo gówniane kąty); przykład z brzegu: B156XW03 / N156B6-L0D
@NyanNyan to w sumie ta pierwsza wychodzi najtaniej bo 30f z przesyłką. Poszukam jeszcze czy nie ma tych lapkow gdzieś z ustaloną płyta to bym może taniej wyłapał. Jak coś to jeszcze będę pytał. Dzięki za fatygę miras ❤️