Wpis z mikrobloga

Hej motoryzacyjne świry
Szukam autka do 10 - 20 k. Moje wymogi to:

1. Tanie w utrzymaniu
2. LPGable
3. Żeby mało paliło
4. 100KM w górę

Mam 25 lat. Nie mam dzieci. Duże miasto.
Dlaczego taki rozrzut cenowy? Wolę dopłacić i mieć pewne niż kupić za 10k gruza i drugie tyle dodać.

#motoryzacja #cokupic
  • 16
@Rst00: BZDURA. Nie jest ekonomiczne. Pali bardzo dużo w stosunku do tego co oferuje. Kultura pracy i dynamika tragiczna. Awaryjny... poczytaj o zapiekających się pierścieniach. Ten silnik jest OK jeśli porównuje sie go z innymi benzynami z stajni VW (TSI, FSI i inne śmieci) Niestety od konkurencji z poza VW odstaje znacznie. Jedyna jego zaleta to w miarę bezproblemowa praca na LPG którego i tak spala sporo biorąc pod uwagę swoje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@perun79: zależy jak rozumiesz ekonomię, różowa jeździ 1.6 SR z LPG i wychodzi średnie spalanie latem z klimą w granicach 8-9 l/100km przy jeździe 70/30 trasa/miasto. Ostatnio liczyłem i wychodziło 17,5-18,5 zł za 100km.
@Rst00: Ale 1.6 SR to nie jest 1.6 MPI 8V. Było kilka 1.6 MPI w rodzinie i u znajomych (A4B6, Octavia, Passat, Golf, Altea) i wszystkie paliły min 10-11 LPG, Dwa miały generalkę (paliły sporo oleju) Stąd moja opinia o tych silnikach. Z reszto potwierdza się to na forach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@borrow: wiem że nie to samo ale z tego co wiem 1.6 SR to właśnie 8v a później 1.6 zmienili na 16v i to jest właśnie MPI. Kolega miał ten silnik i sobie chwalił, też dużo zależy od stanu ale jak dbasz tak masz. W samym mieście ten nasz 1.6 pewnie też słali z 10-11 ale go i tak nadal lepiej i jakoś milej pod dystrybutorem.