Wpis z mikrobloga

@rales tu też chodzi o podejście do studentek u np. starych wykładowców. Dziewczyny często ogarniają lepiej od swoich kolegów i w żadnym stopniu nie odstępują im. Jednak u tych starych jest przeświadczenie,że kobiety w ogóle nie powinny się pchać do inżynierii, co jest totalną bzdurą. U nas koleżanki nie raz słyszały głupie i seksistowskie komentarze bez powodu. To często zniechęca dziewczyny do studiów inżynierskich. Nie upraszczałbym tego problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@szpongiel: a może to dlatego że dziewczynkom od małego wpycha się lalki do zabawy, zaciąga do pomagania mamie (oczywiście) przy obowiązkach domowych i mówi że tego i owego to jej nie wypada, podczas gdy jej brat bawi się samochodami, jest zachęcany przez ojca do "męskich" aktywności jak pomagania przy samochodzie. Ja wiem że to może brzmieć dla ciebie śmiesznie, jak coś takiego ma wpłynąć na dorosłego człowieka. Uwierz mi, wpływa. Kilka
@DarkSoul667 kurde. Widzę, że na wykopie panuje epidemia najmojszej racji. Wyobraź sobie, że Twój przypadek nie jest wyznacznikiem sytuacji, tak samo jak i mój, więc zamiast pisać historyjki pod siebie zacznij się rozglądać dookoła i dostrzegać problemy poza swoim wąskim wzrokiem. Problem, który opisałem jest realny, więc Twoje "yhyyyhyhy a u mnie to narzekajo bo taki zawód" nie sprawia, że problem na mojej uczelni znika. Wy się chyba nigdy nie nauczycie patrzeć
@kirinasta: Pisalem do ciebie czy do kogos innego gowno mnie interesuje ze bronisz laseczek bo nie masz. Nawet stare typy doktury z komuny wyjete traktuja z szacunkiem kobiety na inz ale chyba na poslednie uczelnie chodzisz jak twierdzisz inaczej elo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szzzzzz: oj, poruszyłaś dużo szerszy temat tego całego tzw. dżender, czyli płci kulturowej.
Powiem tak, owszem te stereotypy i wychowanie mają jakiś wpływ na ukierunkowanie osoby danej płci do "właściwej" dlań roli w społeczeństwie. Jest to szczególnie niekorzystne wobec tych dziewczyn(ek), które wolałyby zająć się czymś "męskim", choćby inżynierią. Takie zniechęcanie wtedy przez rodziców, otoczenie itd. jest wtedy bardzo, hmm... niefortunne i należy to tępić.
Jednak badania (w tym już nawet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kirinasta:

tu też chodzi o podejście do studentek u np. starych wykładowców. Dziewczyny często ogarniają lepiej od swoich kolegów i w żadnym stopniu nie odstępują im. Jednak u tych starych jest przeświadczenie,że kobiety w ogóle nie powinny się pchać do inżynierii, co jest totalną bzdurą. U nas koleżanki nie raz słyszały głupie i seksistowskie komentarze bez powodu. To często zniechęca dziewczyny do studiów inżynierskich. Nie upraszczałbym tego problemu.

j.w. na polskich
@szpongiel: polecam sprawdzić procent kobiet na chemii, farmacji, biologii, stomatologii, weterynarii. Pomijając chemię i biologię reszta to znacznie bardziej wymagające kierunki niz większość na politechnice. No i co z tego?