Wpis z mikrobloga

#przemyslenia #lgbt #teczowepaski #polskiedomy #emigracja

Wczoraj zdarzyła się aferka na imprezie. Okazało się, że osoby które znam mają skrajnie inne poglądy odnośnie osób homoseksualnych. Bywa. Najgorzej, że doszedł do tego alkohol i oni mnie próbowali przekonać do swoich racji, a ja ich do swoich (oni bardzo przeciw delikatnie mówiąc) i jak słyszałam te wszystkie obrzydliwe rzeczy to poszłam stamtąd i aż się popłakałam. Nie jestem wojownikiem ani osobą LGBT, ale było mi po ludzku przykro.

Ostatnio mówiłam, że jestem zadowolona z miejsca w którym jestem. Teraz już nie mam tej pewności. Wyjechałam z kraju żeby być daleko od takiego myślenia, a dopadło mnie też tu. W kraju w którym takie związku nie są czymś szokującym. Miałam być tu rok, teraz się waham. Lubię tych ludzi i dla własnego spokoju nie chce poruszać tego tematu. Chce by szanowano moje zdanie, tyle i może aż tyle? Zobaczymy. Jeżeli sytuacja się będzie powtarzać, ja usłyszę, że mam głupie poglądy (NIKT nie powinien tego oceniać) czy, że obrażam się bo jestem gejem lol (nawet jeśli to....?) to czas szukać innego lokum. Lub po prostu kraju do przeprowadzki.

Musiałam się wygadać.
  • 51
  • Odpowiedz
@Ag90: och, rozmawiałam dziś o tym z niebieskim i jego rodziną. Póki co Dublin i zobaczymy jak sytuacja w UK się rozwinie :) wiesz, że ja bardzo chętnie, a najbardziej do Szkocji!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@biauywilg: na całym świecie są ludzie o różnych poglądach. Pewnie zdarzy ci się jeszcze siedzieć przy jednym stole z komunistami, faszystami, zwolennikami szariatu, seksistami, rasistami itp. Jeśli nie potrafią zachować kultury dyskusji to po prostu nie poruszajcie kontrowersyjnych tematów.
  • Odpowiedz
@Ag90: A ty myślisz, że w UK to taka tolerancja i wszyscy szczęśliwi?
W tym kraju nikt przy zdrowych zmysłach i w zaufanym towarzystwie nie powie złego słowa o lgbt w obawie o:
1. Utratę pracy
2. Utratę wolności
3. Społeczne wykluczenie przez takich samych jak on z ustami zakneblowanego poprawnością polityczną
4. Przyklejenie łatki homofoba, rasisty, faszysty
  • Odpowiedz
  • 2
@Jofiel Nie, wcale tak nie myślę i ba, zgadzam się z tym, co napisałeś.

Zasugerowalam jej UK tylko ze względu na finanse (OPka mieszka w Dublinie, a tam jest drogo)
  • Odpowiedz
@biauywilg Nie przejmuj się. To nie są Twoi przyjaciele nawet. Ja codziennie zmagam się z własną rodziną, którą bardzo kocham i z przyjaciółmi. Tylko mój chłopak podziela moje poglądy i jego rodzina. To jest dopiero przerypane. A obcy prawie ludzie? Nie masz się czym przejmować.
  • Odpowiedz
@biauywilg jesteś wojownikiem. Nie mogłaś odpuścić niektórych ludzi i tak nie zmienisz. A jak próbujesz iść na noże to nie dziw się że kończy się to płaczem.
  • Odpowiedz