Wpis z mikrobloga

#przemyslenia #lgbt #teczowepaski #polskiedomy #emigracja

Wczoraj zdarzyła się aferka na imprezie. Okazało się, że osoby które znam mają skrajnie inne poglądy odnośnie osób homoseksualnych. Bywa. Najgorzej, że doszedł do tego alkohol i oni mnie próbowali przekonać do swoich racji, a ja ich do swoich (oni bardzo przeciw delikatnie mówiąc) i jak słyszałam te wszystkie obrzydliwe rzeczy to poszłam stamtąd i aż się popłakałam. Nie jestem wojownikiem ani osobą LGBT, ale było mi po ludzku przykro.

Ostatnio mówiłam, że jestem zadowolona z miejsca w którym jestem. Teraz już nie mam tej pewności. Wyjechałam z kraju żeby być daleko od takiego myślenia, a dopadło mnie też tu. W kraju w którym takie związku nie są czymś szokującym. Miałam być tu rok, teraz się waham. Lubię tych ludzi i dla własnego spokoju nie chce poruszać tego tematu. Chce by szanowano moje zdanie, tyle i może aż tyle? Zobaczymy. Jeżeli sytuacja się będzie powtarzać, ja usłyszę, że mam głupie poglądy (NIKT nie powinien tego oceniać) czy, że obrażam się bo jestem gejem lol (nawet jeśli to....?) to czas szukać innego lokum. Lub po prostu kraju do przeprowadzki.

Musiałam się wygadać.
  • 51
@biauywilg Tam dom Twój, gdzie dupa Twoja, jednak musisz wiedzieć, że gdziekolwiek nie pojedziesz, to zawsze możesz trafić na podobne przypadki. Niestety to nie jest zerojedynkowe i w każdym kraju znajdą się ludzie o skrajnych poglądach.
Poza tym ludzie nie potrafią dyskutować, więc argumentu rzucone w ich stronę częściej są odbierane, jako atak na ich inteligencję, a ludzie nie lubią nie mieć racji.
Druga sprawa to dyskusja w towarzystwie. Ludzie, żeby nie
@kondziorakrobata
@Mortas
Może koleżanka niezbyt spójne opisała temat, ale też dała do zrozumienia, że podczas ich zakrapianej imprezy padły obrzydliwe słowa i argument.
Nie będę wypowiadał się w imieniu OPki, ale dla podtrzymania dyskusji powiem, że przebywanie w otoczeniu osób, które nas brzydzą choćby nawet w pewnych obszarach nie są komfortowe.

Nie zgadzać się z kimś kto nie lubi naszego ulubionego piwa, nie jest tym samym co odraza, gdy ktoś chciałby krzywdy
Wyjechałam z kraju żeby być daleko od takiego myślenia

@biauywilg: za dużo wyborczej i mediów skupiających się na krytyce Polaków i budowaniu ojkofobii. W PL, jak wszędzie na świecie znajdziesz ludzi o różnych poglądach. Twój wybór na czym się skupiasz.

To tak jak z samochodem: gdy kupujesz pojazd marki X, nagle się okazuje, że takich samochodów jeździ mnóstwo na drogach, chociaż przed zakupem niemalże ich nie dostrzegałaś.