Wpis z mikrobloga

@ohuicojaturobie
@goferek wysusza się jak zostawisz na dłużej. A papierowe są lepsze pod tym względem, że jak wkładasz tam gorące pieczywo to skórka jest nadal chrupiąca, a jak włożysz do plastikowej to chleb zaczyna parować i pieczywo jest mokre. Najlepiej kupić w papierowym, ale jak ostygnie to do plastikowego opakowania. A kupowanie pieczywa zimnego to lepiej do plastiku niestety.
@RustyJames: bullshit, zostawisz pieczywo w worku plastikowym to na następny dzień jest zawilgnięte. A w papierowej torbie przez wiele dni będzie w porządku i będzie jedynie naturalnie czerstwieć.
To chyba ja kupuje inne pieczywo w innych papierowych torebkach xD jutro na sniadanie ta bulka bylaby totalnie sucha.

Tak, biore woreczki ze stoiska z warzywami, ale przewaznie jest ono po drugiej stronie sklepu.

Co maja torby na zakupy do woreczkow do pakowania warzyw czy pieczywa? Zawsze chodze z plecakiem lub materialowa torba. Bulki tez mam ladowac prosto w plecak? XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ohuicojaturobie: można z domu brać siatkę/torbę na zakupy jak i też małe siatki na warzywa/owoce/pieczywo. Wiem, że brzmi to jak ekogówno gadanie ale ma to sens. Za dużo miałem tych jednorazówek i zrywek w domu. Stwierdziłem ,że przynoszenie śmieci do domu jest bez sensu. Oczywiście zdarzają się sytuacje i jestem zmuszony wziąć folie w sklepie. Staram się jednak unikać takich sytuacji.
@kupczyk: O ile torby/plecaki na zakupy to normalne to juz noszenie swoich woreczkow na warzywa i pieczywo jest juz zbyt duzym #!$%@? dla mnie. I tak nic nie zmienimy w ten sposob jesli chodzi o ekologie, kiedy azja i afryka #!$%@? tony plastiku jak leci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ohuicojaturobie: fakt, nie zmienimy ale zawsze pozostaje świadomość o jednej torbie foliowej mniej na wysypisku.
To tak jak byś na spacerze w lesie wyrzucił papierek po cukierku. W sumie po co zabierać ze sobą skoro ludzie wywożą śmieci samochodami do lasu? Jeden papierek nic nie zmieni ¯\_(ツ)_/¯