Wpis z mikrobloga

Jak poszlo z przestawieniem sie na wstawanie o 5 ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj powstal pomysl tego wyzwania: LINK

Zakladam tag: #wstawanieo5
Film dla uwiarygodnienia + jak spozytkowalem ten czas

Do takiej akcji zainspirowal mnie brak czasu. Zaplanowalem, ze dalej bede sie wysypial (dbam o jakosc snu i zauwazylem duza poprawe w jakosci dnia - to juz temat na inny wpis).

W jaki sposob sie "przygotowalem"?

Przez kilka dni staralem sie wczesniej klasc spac. Co to oznacza? Jezeli kladlem sie normalnie spac po 1, to w tym cyklu gdy tylko robilem sie senny (lub nawet jeszcze nie do konca) kladlem sie do lozka. ( ͡º ͜ʖ͡º) Dzialalem rowniez w druga strone - po 15 minut odcinalem z godziny, o ktorej wstawalem.

Dzien przed planowanym #wstawanieo5 specjalnie spalem okolo 5,5-6h. Dzieki temu senny wieczorem robilem sie juz okolo 23. Poszedlem spac, budzik ustawiony na 5. Spalem rowniez ponad 5,5h, lecz wstawalo mi sie dosyc dobrze - plus minus policzylem ile trwa moja faza i udalo mi sie wybudzic w tej plytkiej. (to rowniez moglby byc temat na oddzielny wpis)

Mialem juz 2 dni spania tylko po ponad 5,5h (gdzie wczesniej bylo to kolo 7h minimum non stop) - dzieki temu senny pod wieczor zrobilem sie juz po 22. ()

Kilka osob pytalo mnie po co to robie i co zrobie z czasem - mozna zobaczyc jak to wszystko wygladalo na filmie, o ktorym rozmawialismy w poprzednim wpisie. Oprocz silowni jest cala masa rzeczy, w zasadzie przeciez mozna robic doslownie wszystko :D

Wolam recznie plusujacych, bo mirkolisty tango down

#rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami #wyjsciezprzegrywu #przegryw #tworczoscwlasna
obywatel_gov - Jak poszlo z przestawieniem sie na wstawanie o 5 ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tuta...
  • 33
@obywatel_gov Od kilku miesięcy wstaje o 5:15 i nie kręcę o tym filmików.
Tak żeby było ciekawiej to na początku rzeczywiście kładłem się spać wcześniej tak 22:30. Ostatnio zdążą mi się przeciągnąć to i do 1 w nocy i to kilka dni z rzędu i nie odczuwam jakichś wielkich konsekwencji w dzień.