Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OiPsycho: pokażesz mi gdzie to jest zapisane? Mam umowę z pracy od 22 do 31 lipca i wziąłbym nie opodatkowane, gdzie jest ten zapis bo myślałem W od 1 sierpnia to się liczy dopiero?
  • Odpowiedz
@agaciksa: Jeśli składasz w sierpniu to dopiero dochód za wrzesień będzie bez podatku. Jeśli złożyłaś w lipcu to za sierpień. Tu nie trzeba nic interpretować bo wszystko jest w ustawie :) Aczkolwiek ja np się pytam pracownikom czy nie chcą wpisać daty lipcowej w oświadczeniu, żeby już w sierpniu mieć większą wypłatę. Zazwyczaj się cieszą bo "my nie czytali i nie wiedzieli, że to miesiąc wcześniej trzeba"

I to prawda,
  • Odpowiedz
@lubiegrzeski: tzn jak zlozylem z data 1. sierpien to oswiadczenie, to wyplata za miesiac sierpien ktora dostane we wrzesniu juz bedzie tym objeta? Czy dopiero za godziny wypracowane we wrzesniu?
  • Odpowiedz
Jak na ten moment, to tylko normalnie pracującym, nic nie dali xD


@Purple: jak ktoś ma <26 lat to pracuje nienormalnie? po drugie od października pit będzie obniżony do 17%, po trzecie naucz się stawiać przecinki
  • Odpowiedz
@Poopiesh: Wypłata za sierpień już będzie objęta. Liczy się data wypłacania pieniędzy. Tak samo jak ktoś ma 26 urodziny przed wypłatą, to za ten miesiąc już podatek płaci, a jak ma po wypłacie to jeszcze jest zwolniony. Jako urodzona przed wypłatą bardzo nad tym ubolewam :D
  • Odpowiedz