Wpis z mikrobloga

#internet #admin #siecikomputerowe #serwerownia #patologiazmiasta

Czemu goście zakładający ludziom internet po domach to takie leniwe dzbany?

Wielokrotnie byłem u znajomych i w różnych firmach, gdzie sieci WiFi są postawione tak, że #!$%@? są 2-3 kanały. Po 4, 5, 10 sieci na jednym kanale. I każdy kolejny zagłusza poprzednie. Oczywiście obowiązkowo na 2,4 GHz. Czy jest na wykopie ktoś, to pracuje np. w #upc #tpsa #orange #vectra #toya i możę mi wytłumaczyć dlaczego jesteście takimi dzbanami?

Ostatnio byłem u kumpla który miał "obiecane" 200 megabitów, a po wifi wyciągał 20 megabitów, na telefonie, kilka metrów od routera(zero ścian). Oczywiście 5 innych sąsiadów siedziało na tym samym kanale. Tak genialnie było wszystko skonfigurowane. (°°
kotnaklawiaturze - #internet #admin #siecikomputerowe #serwerownia #patologiazmiasta ...

źródło: comment_rYFBhLINfu1QDkgphJ80Ch6EFC9IQuKU.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
@RatKing: Wow. Ale ty masz wiedzę. Niesamowite ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obrazek jest tylko przykładowy. Żałuje że u kumpla nie zrobiłem screena. Mieszka pod Warszawą, jedna firma ma monopol na jego budynek i ma po 6-7 sąsiadów na kilku popularnych kanałch. I płaci za 200 megabitó i ma 20 kilka metrów od routera providera.

Fakty są proste, ISP mają #!$%@? na kanały, ludzie płacą za coś czego
  • Odpowiedz
@kotnaklawiaturze: Nie ma znaczenia ilość sygnałów na kanale, znaczenie ma odstęp między nimi w miejscu odbioru, wystarczy kilka decybeli różnicy, aby sygnał w pełni odeparować od innych interferujących routerów i mieć pełnię zasobów dla siebie. Nie znasz się, nie wypowiadaj się.

Kiedy zaczniesz #!$%@?ć się do operatorów komórkowych, że tysiące swoich bazówek mają transmitujące na tych samych kanałach? Człowieku, nie wiesz, co #!$%@? nawet. WiFi ma tą samą technologię transmisji co
  • Odpowiedz
@RatKing: Super fajnie w teorii.

Szkoda że w realnym świecie to nie działa i ludzie albo mają problemy w ogólę z połączeniem(będąc dalej od urządzenia dostępowego, kiedy router sąsiada nagle dominuje mocą) i/albo kiedy im sieć działa z 1/5 tego co teoretycznie wifi danego standardu powinno dawać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kotnaklawiaturze: Sygnał sąsiada zza ściany nie ma szans dotrzeć z jakimkolwiek użytecznym poziomem i jest już bardzo słaby. Jeśli przyćmiewa on sygnał pożądany, to nie ma to i tak żadnego znaczenia, bo sygnał w miejscu odbioru i tak jest już wystarczająco osłabiony przez ściany mieszkania zainteresowanego.

Nie ma absolutnie szansy, żeby w zasięgu wzroku routera sąsiad zza ściany był w stanie zakłócić twój sygnał.

Twoje teorie są z dupy i wynikają
  • Odpowiedz
@RatKing: Fascynujące, zaprawdę fascynujące jak sobie łączysz dwie zupełnie różne sytuacje, żeby w swoim idealnym modelu zrobić tak, żeby MUSIAŁO działać.

Ale ogarniasz że ja podaję dwie różne sytuacje?

Że u kumpla z odległości dwóch metrów od urządzenia gówno-dostępowego, działającego na 802.11N i bardzo nowoczesnym telefonie osiągał 20 megabitów?

I że z własnego doświadczenia wiem, że jak miałem w Łodzi wynajęte, sąsiad miał ten sam kanał i jak byłem daleko od
  • Odpowiedz
@kotnaklawiaturze: Podaj mi dowód, że te 20 mega u kumpla to był efekt interferencji od routerów na tym samym kanale.

Traciłeś, bo swój sygnał miałeś już bardzo słaby, a nie zakłócony.

Nie masz pojęcia o częstotliwościach i jak się propagują fale radiowe. Podaj pomiary chociaż tych sygnałów w problematycznych miejscach. Nie potrafisz? Ojej, ciekawe, dlaczego...
  • Odpowiedz
Nie ma absolutnie szansy, żeby w zasięgu wzroku routera sąsiad zza ściany był w stanie zakłócić twój sygnał.


@RatKing: nie chciałbym dzbana bronić, ale tutaj chyba coś ci się pomyliło, o jakim poziomie sygnału mówisz ? -60,-70,-80 ?
  • Odpowiedz
@RatKing: Mieszkam w zupełnie innym miejscu na zadupiach. Wpis pisałem na podstawie swoich doświadczeń, nie bo mam jakiś problem ze swoją siecią. Ale z praktyki wiem, jak to "śmiga" w blokach, bo co się #!$%@?łem w życiu, to się #!$%@?łem. ¯\_(ツ)_/¯

A ty co, jesteś providerem? A daj z ciekawości jakieś staty, ile procent twoich abonentów ma średnią, wykorzystywaną prędkość downloadu taką jaką im dajesz(w sensie, dajesz 100 megabitów, a Ci
  • Odpowiedz
@RatKing bo według Ciebie na przykład sygnał -60 który dociera do mnie od mojego sąsiada nie jest wpłynąć na wydajność mojej sieci na tym samym kanale ? Przecież to jakiś bullshit
  • Odpowiedz
@kotnaklawiaturze: Czyli nie masz żadnych pomiarów, aby zwalać problemy na jakość sygnału radiowego? Ojej... Ale pech...

Każda ściana to kilkanaście/kilkadziesiąt decybeli mniej. Zasrane drzwi powodują kilkukrotny spadek mocy sygnału. Nie ma szans, żebyś zza kilku ścian na sraczu miał dobry sygnał. Będzie słaby, podobnie jak sąsiada, dlatego ci się wszystko w głowie miesza i już sam nie wiesz, co pieprzysz. Kanały nie mają tutaj żadnego znaczenia, podkreślam, sieci komórkowe działąją na
  • Odpowiedz
@RatKing: Urocze jaksobie wymyślasz argumenty :D

Czy łączyłem się kablem. :D Stary, ja jestem pewien że po kablu to jest w granicach 90% tego co oferują ISP. Inna sytuacja była by oszustwem. To wogle nie podlega dyskusji.

Dyskusja to "czy przeciętny user, który dostaje urządzenie dostepowe z wbudowanym WiFi i ma automatycznie/domyslnie ustawione przez bezmyślnego montera kanał, kiedykolwiek uzyska takie parametry, jakie by mógł, gdyby miałdobrze skonfigurowaną sieć lub innego typu/poprawnie
  • Odpowiedz
@szkari: Jeszcze raz powtarzam: jakie ma znaczenie to, że on u ciebie widoczny jest na -60, skoro twój będzie o kilkanaście/kilkadziesiąt decybeli większy? A będzie większy, bo zakładając tą samą transmitowaną moc (a jest ta sama, bo te urządzenia są certyfikowane i mają narzuconego maksa) musisz mieć lepszy sygnał u siebie pod routerem niż jego przez co najmniej jedną ścianę. Ile ma twój w tym miejscu, gdzie masz jego -60, sprawdzałeś
  • Odpowiedz
Każda ściana to kilkanaście/kilkadziesiąt decybeli mniej. Zasrane drzwi powodują kilkukrotny spadek mocy sygnału. Nie ma szans, żebyś zza kilku ścian na sraczu miał dobry sygnał. Będzie słaby, podobnie jak sąsiada, dlatego ci się wszystko w głowie miesza i już sam nie wiesz, co pieprzysz. Kanały nie mają tutaj żadnego znaczenia, podkreślam, sieci komórkowe działąją na tych samych kanałach w obrębie jednego pasma i jakoś sobie radzą, a technologia nowoczesnych standardów WiFi jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kotnaklawiaturze: Siema. Tak z ciekawości. Mam UPC i sciagnalem ten program co ty masz. I mam 3 na tym samym połączonych. I tak jak gadasz 2,4GHz. Masz poradnik jakiś jak to zmienić? Sieć mam UPC 150mb światłowody.
  • Odpowiedz
@kotnaklawiaturze: Wiesz, czy sprawdzałeś? Bo ja znam wielu takich idiotów, którzy nie sprawdzali, bo coś im się wydawało oczywiste, a ja jestem widzisz praktykiem i w cuda nie wierzę, póki ich sam nie zmierzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A mierzyłeś tym znajomym transmisję po kablu w tym samym czasie? Bo to #!$%@? inaczej ¯\_(ツ)_/¯

Nie ma szans, żeby sygnał sąsiada pod twoim routerem był w stanie go
  • Odpowiedz
@szkari: 100 AP gdzie? W biurze np. bez ścian? Taki ejsteś pan inżynier, a nie wiesz, jak sie fale propagują i kiedy się sygnały separuje kanałami? Kiedy masz podobne moce w punktach odbioru z różnych źródeł i mogą one ze sobą interferować. A wiesz, że ściany mieszkań skutecznie odgradzają i nie ma potrzeby separowania kanałami? No nie wiesz.
  • Odpowiedz
@RatKing: będą błędy i kolizje, wiadomo, że mój router na -40 będzie działał lepiej
to teraz dam ci prosty przykład - masz 2 radio telefony, gadasz sobie z kolegą, a tu nagle ktoś zaczyna cały czas nadawać, jest troche dalej, ale mimo wszystko go słyszysz, nie jest w stanie całkiem zakłócić rozmowy ale jednak coś tam dochodzi co ciebie - nie przeszkadza ?
  • Odpowiedz
A wiesz, że ściany mieszkań skutecznie odgradzają i nie ma potrzeby separowania kanałami?


@RatKing: przecież nie masz mieszkań z tak grubymi scianami że jesteś w stanie wszystko odseparować - np. masz swoj ap w sypialni i siedzisz na kiblu - masz -60, ale akurat za jedna sciana od stacza jest ap sasiada i masz -55 od niego - i co nie ma interferejcji ? tak mam ap i pomiedzy scianami i
  • Odpowiedz