Wpis z mikrobloga

czy jeśli miałbym kasę na zakup auta to warto iść w leasing czy lepiej kupić od razu za gotówkę
czy leasin daje jakąś przewagę w kwestii podatków, odliczeń, itp
bo różne rzeczy słyszałem i kilka razy usłyszałem, że po co mam kasę wydawać od razu jak sobie leasing bierz i będziesz mógł go w koszty wliczać
a jeśli biroę auto za gotówkę to przecież chyba też mogę go wliczyć w koszty i amortyzować

więc co jest lepsze?
#dzialalnoscgospodarcza
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@notdot: generalnie to co napisał przedpiśca.
Ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach.
Musiałbyś pójść do dobrego księgowego z papierami.
I on ci powie co jest w twojej sytuacji najlepsze.
@notdot: przy leasingu masz jednorazowe zaliczenie w koszty całej kwoty pierwszej wpłaty
w przypadku amortyzacji masz równe kwoty

To, co jest istotne, to fakt, że wkład własny jest w całości zaliczany do KUP już w momencie jego poniesienia –inaczej niż w przypadku auta kupowanego na kredyt, gdzie wszelkie koszty zakupu amortyzujemy w czasie.
@notdot: Zależy od tego czy "masz z czego odliczyć", czy masz gotówkę swoją czy musisz się zapożyczać no i ostatnie "Czy jeśli miałbyś tą gotówkę i samochód to czy miałbyś gdzie zlokalizować gotówkę aby dała Ci większy zarobek"
@notdot: Okej, zakładając, że nie masz pomysłu jak dzięki tej kasie dodatkowo zarobić to jeszcze musisz wiedzieć czy masz z czego odliczać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak nie masz to idź w leasing. Odliczą się mniejsze kwoty w dłuższym czasie, ale w całości ;)