Wpis z mikrobloga

@niesforna_rita: Boczek można wsadzić w ręcznik papierowy i do mikrofali na ok. 2 minuty, będzie super chrupiący, a tłuszcz z niego zostanie w ręczniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a do mięsa mielonego można dodać dosłownie szczyptę cynamonu (też byłam przeciwnikiem, ale teraz nie robię inaczej)
  • Odpowiedz
@kotke02: @PanHeniek45: Ja mięso polecam kupić w mięsnym i poprosić, żeby zmielili na grubych oczkach. Od biedy może być wołowina gulaszowa. To jest wszędzie. Ale jak macie wybór, weźcie zmielony karczek wołowy. Taką radę dostałem kiedyś od profesjonalnego kucharza. Zweryfikowałem z google i na zagranicznych stronach też piszą, że to pewny wybór. Bułki - co kto lubi - moim zdaniem te kupne pakowane są kiepskie. W piekarniach można
  • Odpowiedz
@zasadzka01: Dobry tip! Wręcz oczywisty, że mięso z mięsnego jednak będzie lepsze niż z kartonu a człowiek zapomina. Ale maggi to nigdy nie dawałem. Będzie trzeba koniecznie wypróbować! Dziękuje! ;)
  • Odpowiedz
@niesforna_rita: No i za dużo pierdzielenia z tym, wolę zrobić zapiekankę później można wstawić do lodówki i będzie na kilka dni. Albo coś z kuchni kwasiora, a burger to co zjesz 1, albo 2 maks, chyba, że dla całej rodziny robisz xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niesforna_rita: 33 razy meizu niż mój ostatni... :(

Jak zrobiles że wszystko jest takie jakby zdjęcie ze sobą a mimo to bułka jest nie zgnieciona?
Jak rozpuścić ser? bo sami położenie na kotlecie mi do nie rozpuscilo %//
  • Odpowiedz