Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pierwszy raz dotknęła mnie "Niemiecka poprawność".
Otóż kolega( dojcz) dostał ticket na wymianę laptopa i chciał mi na szybko wytłumaczyć, kto go potrzebuje.
- To jest ten Jasper
- jaki Jasper?
- no ten z pokoju obok
- ale w pokojach obok pracuje z 20 ludzi
- no ten programista
- ale tam sami programiści
- ojezu, pokaże ci palcem.

Idziemy, pokazuje palcem...
A Jasper to jedyny czarnoskóry współpracownik w naszym oddziale xD

Co ci Niemcy ;D

#truestory #niemcy #bekazpoprawnoscipolitycznej #rasizm #pracbaza
GoplanaLodz - Dzisiaj pierwszy raz dotknęła mnie "Niemiecka poprawność".
Otóż kolega(...

źródło: comment_u7Jf9VHHJQ2zppfBMTmbCpZlDmBbAKoj.jpg

Pobierz
  • 34
@GoplanaLodz: kumpela co tam żyła 27 lat mówiła na przykład, że paru właścicieli bodajże knajp narzekało (oczywiście prywatnie i w "poprawnych słowach"), że dostało do pracy ciapaków, #!$%@? umieją i nawet dogadać się nie potrafią, robić im się nie chce, czekają tylko na socjal, ale każdy ich próbuje trzymać bo zwalnianie takich osób jest bardzo źle widziane ;). No i laski, podobnie jak we Wiedniu gdzie też mam znajomych, od paru
to takie ofensywne jest powiedzenie, że ktoś ma inny kolor skory?


@GoplanaLodz:
Nie. Oni non stop mówią biali to biali tamto - nie sądzę aby ci z Niemiec stanowili wyjątek. Równość to równość. A wskazanie koloru skóry do opisu osoby jest równoważne do podania koloru włosów czy ubioru, tym bardziej jeśli macie tylko jednego współpracownika o ciemnej skórze.
@GoplanaLodz To w przyszłości powiedz mu że nie może być takim rasistą i to w miejscu pracy skoro kolorowego nie może nazwać np czarnym bo najwyraźniej myśli że to coś mu ujmującego ( ͡º ͜ʖ͡º) Poważnie, to jest właśnie prawdziwy rasizm.

To jak chyba Lauda kiedyś powiedział do reportera o Kubicy że 'polnische' czy jakoś tak i młody reporter od razu oburzony że jak to tak, nie