Wpis z mikrobloga

Wiecie jaki jest najgorszy deweloper mieszkaniowy w #trojmiasto ? Chyba nie ma bardziej podłego niz Robyg. Strasznie się cieszę że nie kupiłem tam mieszkania, a ceny u nich w #gdansk to ponad 8k za metr. Zapisałem się na grupę FB mieszkańców, a tam już po roku: motorycznie zalewana hala garażowa, grzyb, wilgoć i wiele więcej. Jak by ktoś był ciekw mogę kilka zdjęć wrzucić. #nieruchomosci
  • 33
Ale niestety taki standard już jest wszędzie w dużych miastach, gdzie w bardzo dużej mierze liczy się czas i koszty.


@aga69: Raczej świadomość bezkarności. Deweloperzy mają znacznie większe zaplecze prawne/finansowe, więc mogą odstawiać takie fuszerki. Nadzór ma to kompletnie gdzieś, mieszkańcy niby mogą się sądzić, ale to kosztuje masę czasu i pieniędzy.
@VeryApe: jest grupa na fejsie: Antyrobyg czy jakoś tak- przekonała mnie do tego, żeby nie wchodzić we współpracę z tym deweloperem. Dodatkowo BEZNADZIEJNA obsługa klienta na etapie przedstawiania oferty (strach myśleć co później). W umowie sprzedaży masz info o numerze mieszkania ale metraż może się minimalnie różnić - Ty płacisz za mieszkanie a nie za metraż. Pytam się więc Pana z obsługi, co w przypadku, gdy np metraż będzie sporo mniejszy
@VeryApe: mam podobnie u siebie (budował ATAL). Prawnik wyliczył mi wstępne koszty sprawy na 15000 - 20000zł łącznie z ekspertyzami. Do tego dochodzi kilka lat rozpraw w sądzie. Stwierdziłem, że nie warto i postawiłem na informowanie innych. Zrobiłem znalezisko na wykopie i rozpuściłem tę historię wśród moich znajomych / rodziny. Usterki w miarę możliwości naprawiłem sam.
motorycznie zalewana hala garażowa, grzyb, wilgoć i wiele więcej


@VeryApe: akurat u nas w wieżach na słonecznej jest w miarę spoko, poza jakimiś pierdołami nie ma grzyba, nie ma zalań, woda odprowadzona tak dobrze ze przy ostatnich ulewach tylko parking zewnetrzny zatkało, i to tylko dlatego ze zatkał się odpływ...

chyba tylko z takich rzeczy to w jednym miejscu jest źle wypoziomowany chodnik i troche wilognieją komórki na -1 pod tym