Wpis z mikrobloga

@Sierzant_Bagieta: Filmik poniżej pokazuje jak faktycznie policja w USA jest bardzo "chętna" do używania broni.


@zaltar: Idealny argument dla tych, którzy w koło mówią "dlaczego strzelają tyle razy i nie celują w nogi".
  • Odpowiedz
@cecyl: Nie, nie i nie. Od pacyfikowania są środki przymusu, b--ń palna jest od zabijania i nie ważne jak się to ładnie nazwie w ustawach takie są fakty, jak się używa broni to po to żeby wyeliminować zagrożenie a przy tym zrobić to bezpiecznie dla otoczenia, strzela się w korpus bo jest największy, najmniej ruchliwy i jest duża szansa że pocisk zostanie w środku a nie poleci gdzieś siną w
  • Odpowiedz
@cecyl: W sumie to co powiedział @Kezcliw: Pamiętajmy też, że własnie kolano i część łydki to jest jedyne bezpieczne miejsce do oddania w nie strzału. Spróbuj to zrobić za pierwszym razem w stresowej sytuacji, nie raniąc nikogo postronnego. Strzelanie w uda z kolei, to strzelanie w jedne z największych tętnic w ciele. Przestrzelona tętnica udowa - zmiotka z planszy w ~30 sekund.
  • Odpowiedz
O ile trafimy w udo i pocisk w nim zostanie a nie przeleci dalej rykoszetując od podłogi. Dodam tylko że trafiając w kończynę dalej napastnik jest nieobezwładniony bo ma 3 inne do atakowania nas nimi. Za to postrzał w klatkę piersiową i odma bardzo ładnie kładzie na glebie
  • Odpowiedz
@Sierzant_Bagieta: Dobry film, ale:

Nie mogę zdzierżyć tego głupiego "a w Ameryce..."

OK, to teraz wyobraźmy sobie że zamiast Rycerza nr 3 (swoją drogą - czemu przeskoczyłeś o oczko? gdzie jest Rycerz nr 2? ;) mamy Rycerza nr 3, nr 4 i nr 5, którzy w mniej lub bardziej skoordynowany sposób rzucają się na policjantów i ich obalają. Potem dołącza 2/3 tłumu, jeden policjant ginie, a drugiego żona wozi na
  • Odpowiedz
@Wejszlo

policja w usa, jak całe usa to jedna wielka patologia

Policja w USA to najlepiej wyszkolona, najbardziej skuteczna i najbardziej empatyczna policyjna formacja na świecie.

Ale rozumiem że Ty byś w sytuacji zagrożenia wolała być chroniona przez rozbrojonych brytyjskich bobbies - Twoje prawo.
  • Odpowiedz
@Dutch: tak pisza polacy na wykopie, niestety w większości opieraja sie na ich filmikach z yt, które wiadomo, że są wybierane pod publike.
Ja tylko napisałam, ze to w dużej mierze patola a nie, ze od razu przez rozbrojonych chcę byc broniona :D
Widzę kult USA nadal mocno siedzi w polaczkach xD
  • Odpowiedz
@Wejszlo:

tak pisza polacy na wykopie, niestety w większości opieraja sie na ich filmikach z yt

Nie wiem co piszą "polacy" na wykopie, ja się opieram na swoich osobistych doświadczeniach z amerykańską policją i tak - na filmikach ze służbowych kamer, bo dlaczego by i nie?

Ja tylko napisałam, ze to w dużej
  • Odpowiedz
@Dutch: W późnych minutach przyjeżdża wsparcie i wtedy policjant wyjmuje radiostacje z kamizelki tych policjantów z początku. Korespondencje radiową się prowadzi cały czas i kiedy zaczęli wołać o wsparcie to wie tylko dyżurny i osoby mające dostęp do nagrań z kamer nasobnych.
  • Odpowiedz