Wpis z mikrobloga

  • 565
Samochodowe ficzery - czyli czytajcie instrukcję obsługi swojego auta!

Domykanie szyb z pilota - koleżanka ma peugeota 308. Siedzę u niej z żoną ta nagle patrzy, że zaczyna padać deszcz. Szybko ubiera się i chce lecieć do samochodu, bo zostawiła niedomknięte szyby - syn jej wodę rozlał wewnątrz i miało się to tak suszyć. Pytam czy działa jej pilot mówi, że tak. Biorę, naciskam przycisk zamykania drzwi i trzymam kilka sekund, samochód zamigał światłami i wszystkie okna zamknęły się. Szok i niedowierzanie XD Bardzo wiele marek samochodów to ma.

Otwieranie okien z pilota - na pewno ma to sporo fordów. W upalny dzień naciskasz i trzymasz przycisk otwierania, wszystkie szyby jadą w dół, a ty wsiadasz do przewietrzonego auta.

Otwieranie okien z kluczyka - nieco słabszy ficzer, ale też spoko, wkładasz kluczyk do zamka drzwi, obrscasz w kierunku otwierania i trzymasz kilka sekund, wszystkie szyby jadą w dół. Ma to na pewno SEAT Leon 2.

Szukanie samochodu

W moim peżo 307 jak nacisnę przycisk zamykania przy zamkniętym samochodzie, to włączą się światła wewnątrz i zaczną migać kierunkowskazy. Spoko opcja na parkingach podziemnych.

W Lagunie 3 jest jeszcze lepiej miga wówczas światłami mijania i daje krótkotrwałe sygnały dźwiękowe.

Macie jeszcze jakieś inne ciekawe ficzery z innych aut?

#samochody #motoryzacja #mechanika #ciekawostki#protip #lifehack
pogop - Samochodowe ficzery - czyli czytajcie instrukcję obsługi swojego auta!

Domyk...

źródło: comment_6f9vMTrrpruy4pnXNwQirygdriwB4Na2.jpg

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
@Krupet: też mnie to wkurza z tymi szybami. W ogóle to niedawno kupiłem cee'd i jeszcze nie wszystko ogarniam. Są jakieś takie ukryte funkcje, które można na pierwszy rzut oka przegapić?
  • Odpowiedz
@pogop: u mnie w golfie III bez centralnego zamka also bez pilota ale jakims cudem z elektrycznymi szybami działało właśnie zamykanie i otwieranie szyb trzymając przekręcony kluczyk w drzwiach
  • Odpowiedz
  • 0
@pogop nie wiem co ty do mnie piszesz nawet. w Trabancie nie mam takich pierdół. Nic mi nie potrzebnie nie mogą a jak chce szyby zamknąć to używam korbotronic i cyk po problemie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: dużo opcji można odblokować

Auto z bieda wersji od wypas wersji często różni się tylko programowo

Np w Volvo syzygium ma manualnie sterowany fotel kierowcy. Kupiło z elektryka i dziala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W Mercedesie W204 - jeśli masz otwarty szyberdach na parkingu i zacznie padać deszcz to sam się zmieni w pozycje uchylna (w tej pozycji nie nacieknie do środka)
W tym samym aucie po przytrzymaniu przycisku cyrkulacji wewnętrznej przez 3 sekundy włącza się „tunel mode” tzn zamknie wszystkie okna o szyberdach, po ponownym przytrzymaniu przycisku wszystko otworzy się do poprzednich pozycji. Przydatne przy wjeździe do tunelu czy choćby jak przejeżdża się koło czegoś
  • Odpowiedz
  • 1
@dj_mysz pociagnij dźwignie w stilo od swiatel przy wyłączonym zapłonie po tym jak przyjechałeś i światła w zależności od ustawienia zostaną kilkadziesiąt sekund włączona byś mógł dojść do domu
  • Odpowiedz
Dodatkowo: Kluczyk można "zaprogramować", aby otwierał za 1 razem tylko drzwi kierowcy (za drugim naciśnięciem wszystkie) lub wszystkie naraz. Wystarczy przez ok. 5-7 sek przytrzymać naraz przyciski otwierania i zamykania na pilocie.
  • Odpowiedz