Wpis z mikrobloga

  • 565
Samochodowe ficzery - czyli czytajcie instrukcję obsługi swojego auta!

Domykanie szyb z pilota - koleżanka ma peugeota 308. Siedzę u niej z żoną ta nagle patrzy, że zaczyna padać deszcz. Szybko ubiera się i chce lecieć do samochodu, bo zostawiła niedomknięte szyby - syn jej wodę rozlał wewnątrz i miało się to tak suszyć. Pytam czy działa jej pilot mówi, że tak. Biorę, naciskam przycisk zamykania drzwi i trzymam kilka sekund, samochód zamigał światłami i wszystkie okna zamknęły się. Szok i niedowierzanie XD Bardzo wiele marek samochodów to ma.

Otwieranie okien z pilota - na pewno ma to sporo fordów. W upalny dzień naciskasz i trzymasz przycisk otwierania, wszystkie szyby jadą w dół, a ty wsiadasz do przewietrzonego auta.

Otwieranie okien z kluczyka - nieco słabszy ficzer, ale też spoko, wkładasz kluczyk do zamka drzwi, obrscasz w kierunku otwierania i trzymasz kilka sekund, wszystkie szyby jadą w dół. Ma to na pewno SEAT Leon 2.

Szukanie samochodu

W moim peżo 307 jak nacisnę przycisk zamykania przy zamkniętym samochodzie, to włączą się światła wewnątrz i zaczną migać kierunkowskazy. Spoko opcja na parkingach podziemnych.

W Lagunie 3 jest jeszcze lepiej miga wówczas światłami mijania i daje krótkotrwałe sygnały dźwiękowe.

Macie jeszcze jakieś inne ciekawe ficzery z innych aut?

#samochody #motoryzacja #mechanika #ciekawostki#protip #lifehack
pogop - Samochodowe ficzery - czyli czytajcie instrukcję obsługi swojego auta!

Domyk...

źródło: comment_6f9vMTrrpruy4pnXNwQirygdriwB4Na2.jpg

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
Macie jeszcze jakieś inne ciekawe ficzery z innych aut?


@pogop:
mercury grand marquis:
- elektryczne sterowanie położeniem pedałów (jakby ktoś miał za krótkie nogi i nie dostawał)
- bagnet do sprawdzania poziomu cieczy w skrzyni biegów
- trzeci pas bezpieczeństwa z przodu
- zamek na kluczyk do bagażnika jest w drzwiach kierowcy

wszystkie amerykańskie:
- jest kompas (najczęściej cyfrowy, wyświetlający N, W, E, S lub kombinacje typu NW)

wiele z koncernu
  • Odpowiedz
Macie jeszcze jakieś inne ciekawe ficzery z innych aut?


@pogop: Mercedes A klasa '19 (i wszystkie inne modele z tym samym kluczykiem). Dwukrotne wciśnięcie zamknięcia na pilocie wyłącza możliwość zbliżeniowego otwarcia drzwi i uruchomienia samochodu. Metoda kradzieży na walizkę nie zadziała, bo kluczyk nie emituje żadnego sygnału.
Dioda w pilocie świeci się 2 sekundy po aktywacji.
  • Odpowiedz
@pogop: Citroen C5 po 2008r - da się w serwisie uruchomić ficzer, który automatycznie zamyka szyby jak zaczyna padać. We wcześniejszych też to było, ale tylko podczas jazdy. No i auto musi mieć czujnik deszczu. Wiele samochodów włącza światła na np. 30s po tym jak po wyciągnięciu kluczyka pociągnie się manetkę od długich.
  • Odpowiedz
@pogop: Mopary
-otwieram/zamykam auto w nocy i zapalają się światła na określony czas
-3x na zapłon i wyświetla kody usterek
-funkcja panic na pilocie również w celu odnalezienia auta na dużym parkingu auto daje sygnał dźwiękowy i mruga
-otwieranie bagażnika z kluczyka
-odpalanie z kluczyka auto trąbnie, rygluje zamki i odpali jak przychodzisz to już masz schłodzone/nagrzane wnętrze
-regulacja fotela do tyłu+save przy wysiadaniu i wsiadaniu odsuwa/dosuwa fotel
-pamięć przypisana do
  • Odpowiedz
@pogop: ee, to ja mam taką dźwignię po lewej strony kierownicy, co jak ją pociągnę, to mi się otwiera metalowa osłona na szybę, zajebista rzecz! ( ͡ ͜ʖ ͡)

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pogop:
W BMW z fotochromatycznymi lusterkami zewnętrznymi, jak wrzucisz bieg wsteczny, szkła wracają do normalnej barwy (tracą przyciemnienie), by lepiej widzieć podczas cofania.

Nowy Opel Insignia: jak masz zaprogramowane opuszczanie któregoś z lusterek przy cofaniu, ale cofasz dłużej niż kilka metrów, lusterko wraca do normalnej pozycji, bo auto kuma, że tyłujesz, a nie doklejasz się do krawężnika/parkujesz.

Citroen C5 - jak włączasz blokadę rodzicielska którychś drzwi tylnych (klamki wewnętrzne przestają otwierać
  • Odpowiedz
@pogop w niemieckich autach (nie wiem jak inne) przy wyłączonym zapłonie jak wrzucisz kierunkowskaz i zamkniesz auto to świeci się światło pozycyjne z tej strony - działa co najmniej od 1990 roku
  • Odpowiedz
Volvo V40 działa domykanie i opuszczanie okien. Dzięki @pogop skończyłem z bieganiem w deszczu do auta


@new_prophet: no chociaż komuś się przydało, a nie tylko #!$%@? mnie za pisanie rzekomych oczywistości XD
  • Odpowiedz
@pogop: u siebie w aucie mam wszystkie domykanie szyb, szyberdachu z kluczyka oraz otwieranie wszystkiego, dociąganie drzwi, że nie trzeba nimi rabac, tylko delikatnie zamkniesz i same się dociagaja, elektryczna klapa z dociąganiem, fajna opcja jak wlozysz dany kluczyk to ustawia kierownicę, fotel, lusterka pod zapisane wcześniej ustawienia, inny kluczyk inne ustawienia itd.pelno bajerów typu sciemniajqce się lusterka, sterowanie radiem, fotelem pasażera przód z podłokietnika z tyłu, El. Regulowana kanapa tylna,
  • Odpowiedz