Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #medycyna byłam dzisiaj nad jeziorem (jakieś 5h temu) i dopiero teraz podczas kąpieli poczułam, że mam rozciętą stopę na około 2cm, jak rozszerzę to troszkę mięska widać. Jechać to zszyć, czy #!$%@?? w sumie mnie mało boli teraz tylko jak chodzę i nadepnę tą stopą.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WhippingQueen: jeśli rozciecie jest aż do mięsa to jedź do szpitala. Dadzą Ci tam zastrzyk która pobudza szczepionkę przecież teżcowi. A przy okazji ją pozszywają. Jeśli chodzilaś po ziemi bosą stopą to jest duża szansa złapania tężca.
  • Odpowiedz
@WhippingQueen: jeśli rozciecie jest aż do mięsa to jedź do szpitala. Dadzą Ci tam zastrzyk który pobudza szczepionkę przeciw teżcowi. A przy okazji ją pozszywają. Jeśli chodzilaś po ziemi bosą stopą to jest duża szansa złapania tężca.
  • Odpowiedz
@WhippingQueen: Może warto, żeby jakiś lekarz do tego zerknął, ale jak nie boli, to raczej się z tym nie pali. A jak byłaś niedawno z jakiegoś powodu szczepiona przeciwko tężcowi, to szkoda tracić czasu na pogotowiu.
@swinka_morska, @Cesar_Vialpando: Co wy macie z tym Octeniseptem? U mnie normalnie rany się goją jak na psie, raz tego cholerstwa spróbowałem na czymś nieco większym, to mi się chyba z
  • Odpowiedz
  • 0
@WhippingQueen Kurde to może być poważna sprawa. Ukończyłem korespondencyjnie kurs pierwszej pomocy. Wyślij zdjęcie swojego biustu, a ja ocenie jak duże jest zagrożenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pangia: nie psika się tym po "czymś nieco większym" tylko już później prewencyjnie. Mi to polecił lekarz i bardzo mi pomogło, zresztą w szpitalu sam kiedyś tego używałem do oczyszczania ran pacjentom / odkażania różnych sprzętów.
  • Odpowiedz