Wpis z mikrobloga

Jeśli zrobiłem strone gdzie jest dużo zdjęć, background to krótki film, sa animacje itd. Jak ją odpalam z index na laptopie to na początku wyskakuje mi takie mignięcie nieogarniętej strony, typu jakieś zdjęcie nie tam gdzie powinno, napisy sa już na miejscu zamiast wchodzić z animacją itd to czego to jest wina? Źle napisany kod mimo że jak załaduje po chwili poprawnie to wszystko działa percect, za duże waga strony ze wszystkim i się wysypuje? Co trzeba zrobić aby strona załadowała się odrazu poprawnie, jak to zrobić? Czasem widzę np. kręcące się strzałki że coś się ładuje ale chyba słaby pomysł takie coś dawać na całą stronę główną #frontend #naukprogramowania
  • 8
  • Odpowiedz
@NickciN: Musisz dodać jakiś placeholder w miejsca gdzie mają załadować się zdjęcia. Jak ustawisz dobrze szerokości i wysokości to powinno wyglądać dobrze. Coś w stylu jak wchodzisz na YT i ładują się miniaturki.
  • Odpowiedz
@nowy000: @pomarancza_: dzięki za odpowiedź, sprawdziłem na yt jak to wygląda. Teraz tak się robi, że ustawia się szare kwadraciki zanim załaduje się fotka? A jak np. mam zdjęcie w background i na nim nazwa firmy? Muszę poczytać co to placeholder i się pobawić
  • Odpowiedz
@NickciN: Jeśli grafika jest istotna z punktu widzenia treści (np. ilustruje jakieś zagadnienie opisywane na danej podstronie) to powinna znajdować się w ![]() z odpowiednim alt tagiem. Natomiast jeśli jest to element dekoracyjny lub pierdoła, która nie ma żadnego znaczenia dla treści strony to hulaj dusza, background-image zawsze będzie wygodniejszy.

Wbrew @pomarancza_ nie polecam starać się na siłę dostosowywać do wszystkich norm semantycznego kodu. No chyba, że specyfikacja projektu to wymusza
  • Odpowiedz