Wpis z mikrobloga

@LazyInitializationException: Raczej ty masz problem z logicznym rozumowaniem.

ja piszę o tym że instaluje się tak samo jak windows.


Na czym? Bo o tym nie wspomniałeś. Dałem ci szeroki zakres przykładów z tym, że hackintosha nie instaluje się tak samo jak windowsa. Zgadnij jakiego rodzaju jest obecnie najpopularniejszy komputer osobisty od jakiś 10 lat? Zgadnij też w jakiej formie najpopularniej się Mac Os-a kupuje. Na końcu zastanów się potencjalnie grupa
  • Odpowiedz
że mówiąc o instalacji systemu mam na myśli... uwaga... instalację systemu i teraz jesteś zaskoczony, że chodzi mi o to o czym mówiłem :)


@LazyInitializationException: Raczej ty nie ogarnąłeś, że twój komentarz z bezproblemowym hackintoshem dotyczy bardzo wąskiego zakresu urządzeń jednego typu. Ktoś czytając twoje komentarze weźmie jeszcze te bzdury na serio. Zamykam wątek.

Robisz bootowalny pendrive z mac os, podłączasz do kompa i instalujesz :)


Tak, pokaż jak to
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: Tak, jak się korzysta z Unibeasta to tak jest. Tylko czysty Clover.

Sam Hackintosh to dla mnie więcej roboty niż instalacja Archa, choć nieznacznie.

@Sindarin: Nie rób tego błędu i nie stawiaj macOSa, posiadałem na X220 i na i5-6600 oraz rx480, dobry system jak tylko programujesz, chociaż nie, i tak wsparcie devtoolsów z Linuxa jest średnie. Nie pograsz na tym, wydajność graficzna najgorsza z trzech systemów, meh.
  • Odpowiedz
@HoshiYamazaki: dzięki za radę, poza tym jak zobaczyłem jak trzeba pobrać obraz, configi konkretnie pod daną specyfikację, instalację clovera to podziękowałem :D Wolę zostać przy jedynej konieczności zrobienia bootowalnego pena i zmiany boota w biosie XD
  • Odpowiedz
@Sindarin: Hackintosh będzie miał sens jeżeli Wine dostanie wsparcie MoltenVK i dzięki temu odpalimy DXVK, już ludzie "prawie" odpalili Wiedźmina (menu działało, gra nie), samo FF XIV chodzi na DXVK + MoltenVK przygotowane przez CodeWeavers, i podobno lepiej działa niż stary OpenGL (a na tym chodzi większość FOSSu na macOS), ale no, to co mamy od dawna na normalnych systemach dopiero dostajemy tutaj.

Ciekawi mnie co się stanie jak wyjdzie
  • Odpowiedz
@HoshiYamazaki: @LazyInitializationException: ja miałem Hackintosha parę lat temu na HP Probook 4530s, w sumie wszystko śmigało oprócz GPU Radeona ale dawał rade na Intelu nawet na tyle żeby w iMovie zrobić film z wakacji.
Późniejsze wersje OSX wywalały wsparcie dla starego sprzętu i dokręcały śrubę hackintoshowi, no i sprzęt też robił się coraz bardziej leciwy dla OSX.
Jak ktoś sam składa PC pod macos i dobiera go według
  • Odpowiedz