Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Mirki, mój #rozowypasek wygrzebał jakiś stary rower i chcę nim dojeżdżać do pracy. O ile hamulce, felgi, przerzutki działają to napęd i łańcuch wygląda tak jak na zdjęciu. Jakieś pomysły jak najtańszym kosztem doprowadzić do lepszego stanu? Czym to wyczyścić? Kupiłbym nowy łańcuch ale nie mam narzędzi do skuwania.
Benzyna? Wd-40? Coca-Cola?
#rower #rowery #kolarstwo #pytanie #pytaniedoeksperta
thekrzychu - Mirki, mój #rozowypasek wygrzebał jakiś stary rower i chcę nim dojeżdżać...

źródło: comment_9CqdAjhb0stsRQ6WzX32KEgZzffnQbMI.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@thekrzychu: wez zwykly plyn do naczyn i szczotke taka jak do paznokci :) i poszoruj troche, polej woda.. domyjesz. pozniej nasmaruj i tyle :) albo oddaj gdzies gdzie robia rowery i Ci to zrobia
  • Odpowiedz
@thekrzychu: jak w głebi będzie trochę brudu, to na pracę nie wpłynie. ale na pewno ładniej wygląda czyste. Tu gdzie mają kontakt z łancuchem powinny być czyste, bo piasek+smar= pasta ścierna, a tego żaden metal nie lubi. Z myjkami ciśnieniowymi też uważaj i nie kieruj strumienia z bliska w miejsca gdzie są łożyska. Bo uszczelnienia tam nie sa idealne a jak wbijesz brud do środka, to już wiesz co smar z
  • Odpowiedz
@totalski na tej zasadzie, to w ogóle niczego odtłuszczającego nie powinien używać. Jak psikasz to ustrojstwo prostopadle do osi piasty, to niczego nie wypłuczesz, a używałem już chyba wszystkich popularnych metod ściągania starych smarów i żaden nie był tak skuteczny jak w/w przeze mnie środek. Nie będę się oczywiście upierał, to moja rada, Ty sobie możesz nawet octem to czyścić ;)
  • Odpowiedz
Wymiana łańcucha i wolnobiegu to grosze są.


@Adwokat_Boga: jak napęd zajechany, to jeszcze przednie zębatki będzie musiał wymienić. A ze pewnie nierozbieralne, to całą korbę. A to już nie są grosze.
  • Odpowiedz
jak napęd zajechany, to jeszcze przednie zębatki będzie musiał wymienić. A ze pewnie nierozbieralne, to całą korbę. A to już nie są grosze.


@totalski: Zależy. W 200 zł by się zmieścił z całością.
Dla mnie to grosze, bo sama kaseta z mojego roweru to 352 zł.
  • Odpowiedz