Wpis z mikrobloga

CRP
OB
TSH/Ft3/Ft4
Mocznik/Kreatynina/eGFR/Elektrolity
Żelazo
Glukoza + Insulina
Cholesterol/LDH/HDL/Trójglicerydy
Prolaktyna
Mocz
ALAT/ASPAT

plus Bilirubina, markery krzepliwości i witamina D

Testosteron całkowity, testosteron wolny
Estradiol
LH/FSH
SHGB

Które z tych badań dostane od reki od mojego rodzinnego, a jeśli któreś nie są refundowane, to ile mniej wiecej wyniósłby ich koszt?

#mikrokoksy #medycyna #zdrowie
  • 16
@Devilwind: Koszt: dużo. Żeby rodzinny Ci dał to musi mieć jakieś podstawy, wszystkich tak po prostu Ci nie da, najwyżej kilka jakichś jak coś nawymyślasz, że masz złe samopoczucie, powiesz co sie dzieje i podług tego może ci jakieś badania zlecić. Dużo zależy też od lekarza, mój np miał wielki problem żeby dać mi badania dla samej kontroli.
@Devilwind: Z reguły FT3 i FT4 rodzinny też Ci raczej nie da, bo oni też nie bardzo mają specjalizację jeżeli chodzi o tarczyce i dają samo TSH i mówią, że w razie co to dodatkowe badania zleci endo. W praktyce to wygląda tak, że jak masz chorą tarczyce i nie jesteś masochistą to nie będzie czekał na endo z NFZ 5 lat na JEDNĄ wizytę (a pamiętaj, że przy tarczycy na
@Need: A o czym by tu na ściemniać hmm? Raz powiedziałem, że słabo sie czuje i miałem kleszcza i cyk wyszło, że bilirubina podwyższona, genetyczny zespół... reszta w normie xd
@Devilwind:

Nawet nie chodzi o to NFZ jest po prostu niedofinansowany i tam się oszczędza na czym się da, czasami nawet musisz sobie głupie plastry/lepsze bandaże kupić, bo tam Ci dadzą jakiś najtańszy shit, bo na nic innego kasy nie ma, ale co się dziwić jak w kraju nad Wisłą 80mld PLN idzie na służbę zdrowia, a 40mld PLN na 500+ które gówno daje. Naprawdę nikomu nie życzę, żeby musiał się
@Devilwind: może zlecić rodzinny na NFZ jeśli ma podstawę do wypisania takiego skierowania: CRP
OB
TSH/Ft3/Ft4
Mocznik/Kreatynina/eGFR/Elektrolity
Żelazo
Glukoza
Cholesterol/LDH/HDL/Trójglicerydy
Mocz
ALAT/ASPAT Bilirubina, markery krzepliwości

Resztę musisz prywatnie
@Devilwind: odpowiadając na pytanie - Lekarz Rodzinny może wystawić skierowanie na badania podstawowe. Z badan hormonalnych tylko TSH. Zastanawiam się skąd macie te zalecenia co do badań, bo część bez sensu.
#mikrokoksy serio nie bawcie się testosteronem, chyba że wiesz jakie są konsekwencje i je akceptujesz.