Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki, mam takie pytanie, może gupie może mondre, nie wiem.
Ale dostałam antydepresanty. Od jutra mam zacząć je brać. Na ulotce jest napisane, że w trakcie stosowania leku NIE NALEŻY spożywać alkoholu.
Czy to oznacza, że na kilka miesięcy abstynencja w #!$%@? czy czasem mogę pół piwka dla towarzystwa?
#psychiatria #leki #antydepresanty #piwo #alkohol #pytanie #pytaniedorozowychpaskow #pytaniedoniebieskichpaskow
  • 12
@atomicautism pan powyżej lekko #!$%@?. Jak czasem, ale czasem, pół piwka strzelisz to nie powinno się nic dziać. To działa tak, że jeden wypije litra i będzie się super bawił, drugi wypije dwa piwka i OIOM, trzeci będzie bawił ok, ale następnego dnia będzie taki turbo kacozjazd że o #!$%@?. Ryzykujesz na własną odpowiedzialność.
@atomicautism: Ostrzeżenie pewnie z powodu tego, że jak większość leków w połączeniu z alkoholem dają mocno po kichach i przy długotrwałym mieszaniu można sobie trochę biedy napytać.
Chyba najlepiej "skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą", niż z wykopkami jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@atomicautism:
Nie chodzi o to, że alkohol tworzy jakieś super toksyczne związki które zabijają cię momentalnie tylko o to, że osłabia działanie leku. Jeśli masz zapisaną kurację na ileś tam dni to picie alkoholu oznacza, że tego dnia nie wzięłaś. I ciągłość kuracji o dupę rozbić.
@brass no ja dzisiaj na przykład 1 piwo o 19, leki biorę o 6:30 więc z tą ciągłością nie przesadzajmy, to i tak moment kiedy zaraz ketrel to wszystko przejmuje(dzisiaj dzień płacenia rachunków, od 6 lat się nie mogę tego zdzierżyć ¯_(ツ)_/¯).
O tyle uważam, że sobotnie picie dało mi "kopa", bo nastrojem naładowałem się pozytywnym na tydzień. Gdyby nie miły "donos" i wybudzenie z snu przez policję, to pewnie byłoby dzisiaj