Wpis z mikrobloga

Przerzutka przednia mimo luźnej linki dalej minimalnie ociera na najlżejszych przełożeniach (1-1, 2-1, 3-1), prowadnica wygląda na idealnie równoległą do zębatki. Myślicie żeby dać trochę po skosie czy jest jakiś inny sposób? Próbuje wyregulować nowy rower na 105
#szosa #rower
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lethal_Jelly: Sprawa nr 1 to śrubki do regulacji maksymalnego wychylenia prowadnicy.
przód 1 x tył 1 - powinno chodzić bez tarcia
przód 2 x tył 1 - już nie koniecznie jeżeli chcesz zachować sprawne wyższe przełożenia
przód 3 x tył 1 - tym bardziej jak w przypadku przód x2
Nie kombinuj z kątem czy wysokością. Najpierw ustaw wychylenie przodu x1 kiedy tył będzie x1
  • Odpowiedz
@dolchus: @kronikary: chodzi mi raczej o to że już na luźnej śrubce L, oraz wszystkim poluzowanym dalej jest tarcie na 1x1.
Udało się to tarcie zlikwidować zmieniając kąt całej przerzutki ale chyba przedobrzyłem. Ogólnie #!$%@? ciężko jest to wyregulować, tak jakby korba była za blisko i trzeba wszystko co do milimetra zrobić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lethal_Jelly: spróbuj przesunąć całą przerzutkę 1-2mm wyżej. Wodzik ma nieregularny kształt i rozszerza się w górnej części.
  • Odpowiedz
@Lethal_Jelly: minimalnie może ocierać, tam jest taki plastik na prowadnicy wózka. Inna sprawa to sprawdź czy może nie masz skopanej linii łańcucha, tj. czy nie brakło Ci podkładki od strony napędowej do twojej ramy.
  • Odpowiedz
@piteerowsky: dwa blaty są, na przełożeniach duże koło z tyłu (lub 2 kolejne) i małe koło z przodu ociera o przerzutkę przednią od strony ramy (mimo luźnej linki i śruby L wykręconej). Jak dałem ją delikatnie po skosie to udało się naregulować ale chyba tak nie powinno być bo tego miejsca jest tam na styk.

Mogę pyknąć foto po pracy
  • Odpowiedz
@Lethal_Jelly koło z tyłu, znaczy się kaseta i małe koło z przodu, znaczy się mała zebatka korby? Tam powinien byc taki maly odstep by lancuch nie wylatywal poza zakres. Swoja droga to zapewne kwestia prawidlowego ustawienia wózka przerzutki. Sprawdź też czy nie regulujesz tego na przednim polbiegu przez to przy pełnym zrzuceniu gdzieś ociera. Postaraj sie wykluczyć też źle dobrany suport czy podkładki tu i ówdzie
  • Odpowiedz