Wpis z mikrobloga

Mirki. Właśnie miałem przyjemność odmówić zatrudnienia jako junior devops panu o ciemnej karnacji argumentując to „cultural fit” (pomijając juz słabe doświadczenie) Kandytat nie chciał podać ręki dziewczynie, która z nami pracuje (jako senior devops) argumentując to jako „cultural thing”... #programista15k #devops #praca
  • 108
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@a231: Mi podał rękę, ale juz żadnej kobiecie nie. Trochę nie trafił chyba bo w teamie kilku Polaków i takie zachowanie nie przejdzie.

@polarniak: czy kobiety pierwsze wyciągnęły rękę? Bo jeśli nie to w naszej kulturze i zasadach dobrego wychowania wtedy mężczyzna nie podaje ręki.
  • Odpowiedz
@blinxdxb: Nie twierdzę, że to się zdarzyć nie może, wszędzie są dzbany. Jednak żyjemy w muzułmańskim kraju, a ja słyszę o takich zachowaniach głównie z wykopu, to chyba o czymś świadczy.
Ty tu siedzisz o z tego co kojarzę z 10 lat, co nie? I ile razy widziałeś takie zachowanie? Ja mam w biurze Egipcjan, Jordańczyków i Emiratczyków i przez 3 lata nigdy się z tym nie spotkałem. Jeśli już
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Corranh: 12 lat. Zdarza się co jakiś czas, ale często też kobieta nie wyciąga ręki, wtedy wiadomo, że facet pierwszy nie wyciągnie, bo będzie to fopaux.

Co do nie odpisywania kobiecie na maile to parsklem z tego straszliwie :)
  • Odpowiedz
@Corranh: 12 lat. Zdarza się co jakiś czas, ale często też kobieta nie wyciąga ręki, wtedy wiadomo, że facet pierwszy nie wyciągnie, bo będzie to fopaux


@blinxdxb: Może raz na 4 lata? Wyjaśniałoby czemu jeszcze nie widziałem ;)
No ale co do zasady to chyba zgadzamy się, że utorzsamianie tego zachowania z kulturą w krajach muzułmańskich to jest gigantyczna generalizacja.
  • Odpowiedz
@Corranh: ale o #!$%@? ci chodzi z tą alternatywną rzeczywistiscią? Z takimi się spotkałem przypadkami i takie rzeczy widziałem na własne oczy będąc na bliskim wschodzie. Równie dobrze o twoim wpisie mogę napisac to samo.
  • Odpowiedz
albo podaję się każdemu, albo w ogóle - ale chyba niektórym trudno to pojąć


@Koliat: Nie. Podajesz rękę tylko mężczyznom. Kobieta jeśli chce to wyciąga rękę sama jako pierwsza. Jeśli nie wyciągnie to witasz ją słownie lub np. skinieniem głową. Absolutne podstawy savoir-vivre.
  • Odpowiedz
@BratJuzew: nie mowie o jakimś logicznym kontekscie tej sytuacji bo zgadzam się z toba całkowicie. mam tylko wątpliwości czy to nie jest dyskryminacja w zatrudnieniu ze względu na kulturę albo nawet religię, co jest przeważnie zakazane prawnie. uważaj z takimi akcjami, żeby ktoś cię później nie pozwał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tosca303: że to bzdura. Mam tu dwie firmy od ponad 12 lat i cały customer service to kobiety. Ba, wiele największych firm ma kobiety jako szefowie. Zresztą w każdej firmie tak to wygląda. Twój znajomy Ci głupot naopowiadal.
  • Odpowiedz
@blinxdxb: Mireczku, siedzisz na miejscu od lat, ja to wiem bo czytam od lat twoje wpisy - pamiętam jak walczyłeś o dobre imię Dubaju w czasie afery "koprofilskiej". Znam i szanuję, nie mam podjazdu do twojej wiedzy w zakresie i nie mam potrzeby wymyślania bajek. Opisuję sytuację - przedstawicielka bardzo dużej polskiej firmy wielokrotnie pisała maila do Dubaju ubić deal na duże miliony. Była zlewana miesiącami. Napisał chłop, dostał odpowiedź
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tosca303: tak jak piszesz, dzban. Druga sprawa załatwianie interesów w Dubaju nie będąc tu jest praktycznie niewykonalne, ze względu na skalę zapytań. Wyobraź sobie, że dostaje DZIENNIE kilkaset CV, kilkadziesiąt ofert od dostawców z wszelkich sektorów. Ląduje to w spamie wszystko. Więc raczej ten chłop miał farta, że ktoś przeczytal jego maila i się przebił przez ten zalew spamu.
  • Odpowiedz