Wpis z mikrobloga

Mirki. Właśnie miałem przyjemność odmówić zatrudnienia jako junior devops panu o ciemnej karnacji argumentując to „cultural fit” (pomijając juz słabe doświadczenie) Kandytat nie chciał podać ręki dziewczynie, która z nami pracuje (jako senior devops) argumentując to jako „cultural thing”... #programista15k #devops #praca
  • 108
  • Odpowiedz
@blinxdxb: nie wiem czy ta firma ma do dzisiaj lokalny oddział, czy tylko wydział w Polsce, ale interesy robią. Najciekawsze to jest chyba to że to sam Dubaj zabiegał o kontakt bo chcieli ich na jakichś tamtejszych targach.
  • Odpowiedz
z tego co pamiętam, zasady savoir vivre nakazują zacząć powitanie od kobiet, z tym, że to one inicjują rodzaj powitania.


@papaj_21_37: Nie w biznesie. W pracy kobiete traktujesz jak kazdego innego pracownika i mozesz spokojnie pierwszy wyciagnac reke.
  • Odpowiedz
@miki4ever: szkoda że mało kto tak myśli. Pracuje w IT, więc zespoły zawsze męskie. I zawsze na początku pracy w danym miejscu każdy facet pomija mnie witając się z wszystkimi. I muszę się głupio upominać że ze mną też wypada się przywitać :(
  • Odpowiedz
@gunwoburza: Tez tego nie rozumiem. Jako przełożony mogłoby to być dodatkowo zle potraktowane, dlatego witam się po kolei ze wszystkimi, bez specjalnej kolejności. Zreszta tak samo przy spotkaniach biznesowych z klientem, zauważyłem już jakiś czas temu, ze jest to dziwnie odbierane w niektórych krajach, wiec po prostu traktuje wszystkich tak samo. Oczywiście prywatnie to już inna zabawa:)
  • Odpowiedz
@blinxdxb: Na bliskim wschodzie to ja kobiety ignoruje podczas spotkań biznesowych.

Azja to jeszcze inna zabawa, w Chinach generalnie prawie w ogóle nie dochodzi do witania się przez uścisk dłoni.
  • Odpowiedz