Wpis z mikrobloga

Mirki. Właśnie miałem przyjemność odmówić zatrudnienia jako junior devops panu o ciemnej karnacji argumentując to „cultural fit” (pomijając juz słabe doświadczenie) Kandytat nie chciał podać ręki dziewczynie, która z nami pracuje (jako senior devops) argumentując to jako „cultural thing”... #programista15k #devops #praca
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 48
@villager: @szasznik: obstawiam Turcje albo gdzieś bardziej w stronę Afryki (sadząc po imieniu) Nie wnikałem. Na pewno nie Indie. Większość ludzi z Indii, z którymi pracowałem dość dobrze się integruje, a Sikhowie (czy to się odmienia?) to juz w ogóle pełen luz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@polarniak: No nie do końca. Mieszkam w Dubaju i takich jaj w pracy nie widziałem. Słyszę o nich raczej w kontekście Londynu.

To raczej "kultura" z jakigoś niecywilizowanego zadupia świata. Naściągaliście sobie tam holoty, nie podpinajcie pod to wszystkich muzułmanów, bo to absurd.

Oczywiście zachowanie w dobie politycznej poprawności szanuję w #!$%@? ;)
  • Odpowiedz
@polarniak nie ma tolerancji dla takich zachowań na naszej ziemi. U mnie w firmie audytor sie tak zachowywał (dziewczyna nie mogla się też do niego odzywac) i to zniosla godnie, facetowi kierownik nic nie powiedzial niestety, ale ja nie rozumiem, przyjeżdżają do nas i nas nie szanuja? Wtf?
  • Odpowiedz
@zasadzka01: No jak napisalem. Do wora wszystkich nie wsadzam. Znam spoko muzulmanow, z ktorymi idze pogadac i nawet sie napic, ale jesli przychodzi mi taki klient, ktory z zalozenia juz konfliktuje z wartosciami, ktore opieraja sie o wzajemny szacunek no to sorry, ale nie przejdzie..przynajmniej u mnie.
  • Odpowiedz
@Szolim: A tak, rozumiem o co chodzi. Ja luzne podejscie mam i czasami zwykle "morning.." rano wystarcza, ale w tym wypadku ewidetnie sytuacja byla jednoznaczna. - Jemu podam reke, a jej nie, bo "cultural thing"...
  • Odpowiedz