Wpis z mikrobloga

Mirki. Właśnie miałem przyjemność odmówić zatrudnienia jako junior devops panu o ciemnej karnacji argumentując to „cultural fit” (pomijając juz słabe doświadczenie) Kandytat nie chciał podać ręki dziewczynie, która z nami pracuje (jako senior devops) argumentując to jako „cultural thing”... #programista15k #devops #praca
  • 108
  • Odpowiedz
Mieszkam w Dubaju i takich jaj w pracy nie widziałem.


@Corranh: i co, może na maile zaczęli kobietom odpisywać? Z pierwszej ręki wiem, że duża polska firma produkująca żywność musiała zmienić człowieka na tamten rynek, bo na wszystkie maile
podpisane przez kobietę nie raczyli odpisać.
  • Odpowiedz
@polarniak wiem. Trochę ironizowalem, ale gdzieś na głębokim Podlasiu czy Podkarpaciu to na serio Janusz nie daje nawet szansy wyciągnąć ręki do powitania kobiecie, bo nie podchodzi do niej.
Widuję takie zachowania bo mieszkam na prowincji.
  • Odpowiedz
  • 3
@umiem_tagowac: Nikt nie mowił o Polce to raz, dwa, tak jak pisałem wcześniej, jego zachowanie to był jeden z powodów. Drugi to brak umiejętności. W tym wypadku dla mnie mniej istotny ponieważ w podejściu do pracy, szczególnie na stanowisku junior bardziej cenie zaangażowanie i chęć nauki, zakładając, ze są chociaż minimalne podstawy, a tych nawet nie było.
  • Odpowiedz
czy to nie jest jakas dyskryminacja ze wzgledu na kulture czy cos? to jest legalne w ogole?


@xstempolx: Takie zarzuty to miecz obosieczny, bo śniady książę ewidentnie wykazuje brak poszanowania dla europejskiej kultury. Poza tym tego typu prawo byłoby furtką do prawdziwych absurdów. No bo jak ktoś pochodzi z kręgu kulturowego, w którym normalnym jest splunąć kobiecie w twarz na powitanie, to też mamy to szanować?

W ogóle najlepszą zasadą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tosca303: No Ty wiesz Z pierwszej ręki, a ja codziennie chodzę do roboty, do urzędów, sklepów i widzę nikt nie robi żadnych tego typu cyrków.
Jak pogrzebiemy głębiej to zaraz się okaże że przez "tamten rynek" rozumiesz Saudi, bo wiadomo wszyscy Arabowie to to samo.
  • Odpowiedz
@BratJuzew: Ci, którzy nie chcą tego zaakceptować, zawsze mają drogę wolną z powrotem do swojej chatki z gówna
Dokladnie to. Cwele domagaja sie by respektowac w ich krajach ich kulture, a w samolotach/lotniskach przykazania czego nie robic, bo mozna trafic do wiezienia, ale jak sie bydlo rozbija po Europie to juz robi co chce i 'i dindunuffin' albo 'nie wiedzialem, ze nie znaczy nie i ze nie mozna gwalcic'.
  • Odpowiedz