Wpis z mikrobloga

@moakatanga: muszę sprawdzić czy u mnie jutro będą pobierali.

Orientujesz się może jak to wyglada na inne miasto, jakbym pojechał do innego też mogę oddać?
Zsumują mi to do jednej danej czy będą 2 różne.

@mar7707: Typie jednorazowo oddaje się 450ml jakbyś oddał 11l to by Cię suchego wywieźli w woreczku na piasek
  • Odpowiedz
@mar7707: Nie powinno, może przez krótki czas, jakieś za duże ciśnienie.
Ale to musiałbyś zapytać na przykłąd w punkcie czy autokarze gdzie się oddaje krew.
Ewentualnie jakiegoś lekarza.
  • Odpowiedz
@mar7707: Pewnie tak, wiadomo, jak brakuje co X czasu krwi i trzeba jej doprodukować, to jak nagle będzie nadmiar to jakieś nadciśnienie będzie, ale to powinno przejść łatwo.
Chociaż oddaje się raz na 4 miesiące chyba coś takiego więc możliwe, że negatywy będą słabo odczuwane

@moakatanga: Za dojazd nie liczę, zwrotu nie chcę, ważne że się da.
W pracy siedzę w inym mieście i mogę sobie zrobić 30minut
  • Odpowiedz
@moakatanga
Idąc tym tokiem rozumowania jak ktoś będzie mieć wypadek i samo z niego wyleci to będzie do końca życia miał wysokie ciśnienie. Bzdura totalna.
Jak masz obawy to zawsze możesz się posprawdzać przed i po. :)
  • Odpowiedz
@mar7707
Tak, zgodzę się. Ale jak głupio by to nie brzmiało: zawsze oddajesz jeden raz.
Badanie ciśnienia przed oddaniem krwi wg. mnie jest nie miarodajne. Lekki strach przed ukłuciem, wejście z biegu etc. Ja zawsze mam wyższe niż na co dzień.
Chodzi mi o to że jak masz obawy to możesz się monitorować. Nie musisz też oddawać co 2 miesiące. Jak tylko zauważysz, że Ci nie służy możesz zwiększyć odstępy albo
  • Odpowiedz