Wpis z mikrobloga

  • 363
Dni z maksymalną temperaturą od 30°C dla Krakowa w latach 1961-2018.

W nawiązaniu do tego wpisu @cieliczka przyjrzałem się danym dla Krakowa ze wszystkich dostępnych lat. Wykres z dedykacją dla wszystkich, którzy twierdzą, że kiedyś lata były równie ciepłe, a może i nawet cieplejsze niż obecnie.

Edit: W tym roku (dane do końca czerwca) takich dni już było 10, a dobrze wiemy, że w lipcu też się bez nich nie obyło.

#ciekawostki #klimat #natura #globalneocieplenie #pogoda #krakow #infografika
Matt_888 - Dni z maksymalną temperaturą od 30°C dla Krakowa w latach 1961-2018.

W na...

źródło: comment_wKCfB2n1kykbbj2aEO2odNSFfnosN5hl.jpg

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
@Matt_888: Jak zwykle bzdury, pomiar temperatury w miescie ze zwiekszajaca sie populacja, coraz wiekszymi budynkami zatrzymujacymi cieplo. Pozatym CO2 I jego emisje nie maja wplywu na to - a to ze PL zostanie wpedzona w nedze przeplacajac za oszustwa certyfikatow CO2 tez w niczym nie pomoze.
Cytat z filmu:
Mistrz: Co jest najlepsze na swiecie?
Conan: Wmowic niewolnikom zeby walczyli w imie wlasnych panow, wmowic im ze niewolnictwto to wolnosc,
  • Odpowiedz
@Dect: Bardzo ciekawe, często o tym myślałem. I wg. mnie przedstawione wyjaśnienie i wykresy pokazują, że właśnie to może zakłamywać dane. Szczególnie ten wykres. Po dodaniu nowej stacji miejskiej nagle średnia ze wszystkich stacji od momentu jej działania jest skokowo wyższa. Wystarczy, że analogicznych stacji powstawała duża ilość w czasie, co jest logiczne, aby prognozować pogodę w miastach i mieć poprawne dane, które są użyteczne i efektem może być wrażenie
pozytrum - @Dect: Bardzo ciekawe, często o tym myślałem. I wg. mnie przedstawione wyj...

źródło: comment_bPBZWxNbJnrQIOgYVZe1bHNU1oxHicrz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cumulus: Bylem w Londynie przez ostatnie 3 lata, I teraz mozna powiedziec Lato jest najzimniejsze. Bylo pare dni deszczowych a w zeszlym roku wogule nie padalo. Cale te wasze teorie sa kija warte - naciagane dane, jak sie jest naukowcem to granciki od sorosa, jakies pseudo naukowe dyskusje w komisjii gdzie kazdy baran mysli ze jest wazny.

A brutalna prawda jest taka ze CO2 nie wplywa na klimat, tym bardziej
  • Odpowiedz
Trzeba zdepopulować planetę, żeby ludzkość jadła mniej mięsa, to będzie mniej CO2 i lodowce się nie stopióm.

Kto pierwszy zgłasza się na ochotnika do depopulacji dla ratowania planety? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No dalej ekolodzy, ratujcie planetę, ratujcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@UmbraMortalis:

Bylem w Londynie przez ostatnie 3 lata, I teraz mozna powiedziec Lato jest najzimniejsze


A ja byłem u ciotki w Pradze i teraz można powiedzieć Lato jest najcieplejsze xD Co to w ogóle za
  • Odpowiedz
@Matt_888: A skad wiesz jak ogromne miasto jak Krakow dziala w skali globalnej? Skoro twierdzicie ze CO2 emitowane przez czlowieka zmienia klimat, to ogromne miasto zatrzymujac cieplo I promieniujac cieplem tez moze miec wplyw. Waszym zdaniem PL z jej mikroskopijnymi emisjami CO2 ma wplyw na globalny klimat, a miasto jak Krakow nie ma wplywu na srodowisko obok niego? Cos chyba z logika u was slabo….( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@cumulus: Moj argument jest tak samo dobry, tylko jeszcze gownianego wykresu nie dalem. Dodam wykres, podetre sie paroma "autorytetami" z TVNu I bedziesz mi wierzyl.( ͡° ͜ʖ ͡°) Tu na to nic nie poradzisz - wy po prostu musicie miec pana.
  • Odpowiedz
@Radoos: Tyle tych kandydatow he he. Ja mam liste - pewnie swiat bez nich bylby lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale oni znani sa z tego ze zwykle ratuja swiat innymi - tak jak pan Hitler, pan Stalin, pan Lenin - I reszta tego lewactwa jak Pol Pot.... Zawsze ratowac swiat innymi duszenkami. Nigdy swoimi.
  • Odpowiedz
@Matt_888: Mnie dziwi czemu ludzie tworzą takie wykresy mając dane temperatury. To jaka ilość jest dni powyżej 30 st. o niczym nie świadczy (poza dokładnie tym). Klimat może się oziębiać a np. amplitudy zwiększać i będzie taki efekt. Może z jakiegos powodu deszcze padają wieczorami a do południa sie nagrzewa powyżej 30st. a wcześniej bardziej regularnie padało i ochładzało w dzień. Inna rzecz, że trend dni powyżej 25 st. może
  • Odpowiedz
@cumulus: Wlasnie sie zaorales. Skoro twierdzisz ze mikroskopijne emisje z PL wplywaja na globalny klimat - a nie akceptujesz faktu ze duze miasto wielkosci Krakowa tez moze wplywac na klimat…. Zenada. O! - w Londynie wlasnie znowu pada, ach te globalne ocieplenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kilkanascie dni zimnych I deszczowych w tym roku, w tamtym roku 0 - czyli klimat sie ozimnia.
  • Odpowiedz
@UmbraMortalis:

Wlasnie sie zaorales. Skoro twierdzisz ze mikroskopijne emisje z PL wplywaja na globalny klimat


Wpływa suma emisji. Nawiasem mówiąc emisja ciepła to trochę co innego, niż emisja gazów
  • Odpowiedz
@pozytrum: Mozliwe tez to - jaki jest wplyw zwiekszonej ilosci lotow samolotowych na lokalizacje chmur deszczowych? Przeciez chyba jakis jest - skoro teraz tysiace samolotow lata w powietrzu. Ale wiekszosc z tej ekologicznej trzody nawet nie zaglebia sie w tego typu badania - bo pan soros powiedzial: CO2 - to oni skupiaja sie na tym…. Jedna zmienna z kilkuset ktore wplywa na klimat, I znalezli powiazanie typu:
Tak wygladaja badania
  • Odpowiedz
@cumulus: No miałem problem taki, że nie znałem tego źródła. Oczywiście nie będę sprawdzał 25st. :) tylko średnią dobową w jakiejś nie rozwijającej się wsi bez miast w pobliżu z których mogłoby zawiewać cieplejsze powietrze. Dziękuję za źródło, tego szukałem.
  • Odpowiedz