Wpis z mikrobloga

#canyon #wykopcanyonclub #rower #rower

Mirki, poskładałem mojego Grand Canyon AL 4.0 i delikatnie się rozczarowałem ( ͡° ʖ̯ ͡°). Tylne koło bije na boki (sprawdzałem oponę i jest ok na obręczy). Sprawdziłem to oldschoolowo (kreda zamocowana na ramie) - nie rysuje po całej obręczy... Support Canyon milczy, przejechałem może 40km. Poniżej film + porównanie jak działa przednie koło.

https://www.youtube.com/watch?v=KqhL5F5k52Y
https://www.youtube.com/watch?v=5NG4eq6kiow

Jak żyć? :(
  • 22
Piasty sztywne, bez luzu (tarcza przechodzi przez zacisk bez problemu). Wychodzi na to, że koło jest do centrowania - pytanie tylko jak to możliwe w nowym rowerze wyjętym z kartonu?

Przednie koło w normie? Wydaje mi się, że też delikatnie "bije".
@micelangeloB: Tego jeszcze nie wiem bo czekam na odzew. Rower kupiłem na wyjazd (urlop nad morzem + jazda rowerem). Został mi tydzień do wyjazdu a tu taki klops z tym kołem. Mam nadzieję, że przyślą koło z kasetą bo nie mam zamiaru wysyłać całego i znowu go pakować w karton.

BTW Czy Deore potrafi podczas pedałowania wydawać delikatne "cykanie" ?
@adrianadik: Jeśli sprawdziłeś kredą czy obręcz nie bije na boki to raczej koło jest proste. Bardzo często bicie na boki może być spowodowane źle założoną oponą. Tutaj być może da się to prosto naprawić: spuść powietrze z dętki/opony i spróbuj ją dobrze ułożyć. Możesz nawet zdjąć całą oponę i ponownie ją założyć spryskując wcześniej obficie wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń (spowoduje, że opona łatwiej ślizgając się ustawi się na
@adrianadik: spuść powietrze, odklej opony od obręczy (ściskając je w rancie) i napompuj do maksymalnego ciśnienia podanego na oponie. Powinny się wtedy prawidłowo ułożyć, potem spuść sobie ciśnienie wg uznania, np. 35 psi. Jak dalej będzie biło to trzeba wycentrować obręcz.

Co do cykania - dobrze nasmarowany i wyregulowany napęd jest praktycznie bezgłośny.
@adrianadik, @micelangeloB: Ja w swoim canoynie po złożeniu miałem trochę przerzutki do podregulowania i delikatnie do naprostowania tarczę hamulcową. Po kontakcie z nimi kazali dać do jakiegoś serwisu i chcieli oddać pieniądze na podstawie rachunku za usługę (serwis skasował mnie za to ok 10zł więc już nie chciałem tego zwrotu). Dodatkowo mogłem wybrać coś z ich sklepu do 40eur w ramach rekompensaty. Było to ok 4-5 lat temu, więc nie
Mirki,

1. Za porysowaną ramę (w transporcie) Canyon zaproponował bon na 200 zł na akcesoria z ich sklepu lub wymianę roweru na nowy - wybiorę bon, ponieważ rower mi potrzebny na wyjazd.
2. Co do kół to polecili udać się do lokalnego serwisu - zwrócą środki za usługę na podstawie paragonu.

Zostawiłem dziś "koło" w serwisie - wstępna diagnoza to poluzowane szprychy, wrzucą na centrownicę i zrobią co trzeba.