Wpis z mikrobloga

Zacząłem biegać, 4 dzień pod rząd. Biegam lekkim truchtem ok 3km, najpierw ok. 300m szybszego marszu na rozgrzewkę. Czy robić sobie przerwy co kilka dni? Np. 5 dni biegania, jeden odpoczynku czy lepiej codziennie?
#bieganie #biegajzwykopem
  • 12
  • Odpowiedz
@borobro: najlepiej zaczynać bieganie robiąc przerwy. Przymierzam się do tematu to na początek 3 x w tygodniu naprzemian 2 min truchtu i 1 min marszu + jakas rozgrzewka w domu razem 40-50 minut. Pozniej stopniowo zwiekszac do 4 x w tygodniu i juz wiecej biegu niz marszu. Gdzies tak wyczytalam i mi sie spodobalo :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@borobro: ja tez tak robilem na początku, biegi codziennie i mnie złapała kontuzja po ktorej zmadrzalem ¯\_(ツ)_/¯
biegać codziennie to może osoba z minimum rocznym stażem a nie zielonka
  • Odpowiedz
@szczypek45: czyli Twoim zadaniem biegać codziennie aż do osiągnięcia przebieganego dystansu jednorazowo ok 10km? Narazie fizycznie nie daje rady więcej niż te 3 km, nigdy wcześniej nie biegałem ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Xinesis: zgadza sie, bardziej chodziło mi o zdrowe podejscie do treningu anizeli 5 dni x 3km a pozniej 2 dni wolnego. Jesli jest w stanie biec te 8-9 minut, pod koniec ktorych ma tetno w dolnej granicy 4 strefy, to jak najbardziej moze zaczac od 6-7 tygodnia.
  • Odpowiedz