Wpis z mikrobloga

Cześć.

Mam na imię Przemek i chciałbym wam opowiedzieć historię mojej współpracy z firmą/spółką VEGA SYSTEM jako wykonawcy płyty fundamentowej.

Na początek kilka suchych faktów:

- do marca 2019 VEGA SYSTEM to jeszcze firma budowlana - REGON: 180950696, NIP:8181591982, a od marca 2019 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - REGON: 382802781, NIP: 8133808142, KRS: 0000776264. Link do albumu ze screenami. Facebook

- istotne osoby: Rafał Drozd - szef oraz Sławomir Nazimek - gdzieś tam na tych screenach figuruje jako pełnomocnik. Jest to osoba, z którą się kontaktujecie jeśli zadzwonicie na podany na stronie WWW numer telefonu. Link do screena frontpage

- Pan Sławomir Nazimek jest też członkiem zarządu spółki EXTRA DOM, WWW, INSTAGRAM Więcej tutaj

Postaram się opisać wszystko chronologicznie i w jak największym skrócie.

Dnia 07.10.2017 została podpisana między mną a firmą VEGA SYSTEM umowa o wykonanie płyty fundamentowej. W umowie zawarta była kolejność i opis wykonywanych prac, ich daty rozpoczęcia oraz czas zakończenia, a także kwoty i terminy płatności.
Płyta fundamentowa miała być wykonana w ciągu 21 dni roboczych.

Według umowy prace powinny się rozpocząć do końca maja 2018, tu jeszcze wycinek z wymiany SMSów. Na tym wycinku widać też, że 23 kwietnia dzwoniłem do Pana Sławomira Nazimka. Był to telefon w sprawie potwierdzenia, że wszystko jest na dobrej drodze do rozpoczęcia prac. W rozmowie poprosiłem także o kontakt do polecanej osoby od pospółki. Potwierdzenie dostałem, kontakt otrzymałem.

Nadchodzi dzień rozpoczęcia prac i tu zaczynają się schody(tu miał być album ze screenami z wymiany korespondencjii między mną a Panem Nazimkiem ale zdecydowałem się opublikować tylko ten jeden screen wyżej w związku z tym, że istnieje coś takiego jak "tajemnica korespondencji", a jakoś nie mam ochoty na łażenie po sądach(skonsultuję to jeszcze z prawnikiem i najwyżej zedytuję). Zrobię TLDR:
CZERWIEC 2018:
- opóźnienia
- kłamstwa
- opóźnienia

LIPIEC 2018:- nie odbieranie telefonów - facebook wskazuje, że był wtedy na wakacjach i nic mi do tego ale mógł chociaż dać znać w stylu: " rozumiem, że mamy już półtora miesiąca opóźnienia ale mam zaplanowane wakacje i bedę nieosiągalny przez następne 2 tygodnie"
- opóźnienia

SIERPIEŃ 2018:
- ignorowanie klienta
- opóźnienia
- wykonywanie prac niezgodnie z projektem!
- opóźnienia

WRZESIEŃ 2018:
- "odmienne" zdanie kierownika budowy i wykonawcy co do wykonywanych prac powodujące kolejne opóźnienia
- zerwanie umowy z winy wykonawcy

PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2018:
- "szkoda szczempić ryja" - m.in. zmiany w projekcie, a to się ciągnie niestety i zachodzą też nieporozumienia na linii wykonawca-inwestor-kierbud więc dochodzą też nerwy
-szukanie innego wykonawcy

STYCZEŃ-MARZEC 2019:
- szukanie innego wykonawcy/dogadywanie się z VEGA SYSTEM co do dokończenia prac
- podpisanie stosownego aneksu do umowy, wznowienie współpracy
- wykonanie płyty fundamentowej 9 miesięcy po terminie, 5 dni opóźnienia względem podpisanego aneksu

Pan Sławomir Nazimek przed podpisaniem umowy zapewniał mnie, że wykonanie płyty fundamentowej to 5-10 dni roboczych.

Wymiana maili też zawiera wiele smaczków obnażających niekompetencję i słabości firmy/spółki VEGA SYSTEM. Nie będę już tego publikował bo edycja tych wszystkich screenów nie jest warta mojego czasu.

Do tego wszystkiego doszedł stres związany z wykonawcą ścian,stropu i dachu. Jako, że byłem przekonany o zajebistości VEGI SYSTEM, niedługo później podpisałem umowę na wykonanie powyższych prac z inną firmą budowlaną. Ta inna firma budowlana miała rozpocząć prace do końca sierpnia 2018 ale skoro nie było fundamentu to i prace nie mogły być rozpoczęte. Z tym, że zapłaciłem im zadatek, który w związku z nieprzekazaniem im terenu budowy w terminie mogli sobie wziąć i prawo do zwrotu tego zadatku mógłbym rościć w stosunku do VEGA SYSTEM jako mój koszt poniesiony z ich winy. Ta "inna firma" stanęła jednak frontem do klienta i podpisaliśmy stosowny aneks i przesunęliśmy prace na ten rok.

Nie chcę aby ten wpis wywołał tak zwany wykopefekt oraz dodawanie głupich i bezsensownych opinii o firmie/spółce VEGA SYSTEM w internecie. Chciałbym natomiast, żeby każdy kto będzię szukał informacji na temat firmy/spółki VEGA SYSTEM lub o wykonawcach płyt fundamentowych trafił na niego, przeczytał i zastanowił się czy warto. Nie wiem za bardzo jak działa indeksowanie Google ale mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi łatwiej będzie znaleźć info na temat VEGA SYSTEM.

Do wszystkich ciekawskich: tak, finalnie zapłaciłem kilkanaście tysięcy mniej niż było w umowie jednak VEGA SYSTEM wciąż ma wobec mnie zobowiązania finansowe których nie spłaca, a które zgodziła się ponieść podpisując stosowny aneks do umowy.

Zdaję sobie też sprawę, że pod spodem znajdą się komentarze od tych wszystkowiedzących więc potwierdzam: nie płaććie wykonawcy przed ukończeniem prac/etapu. Poważna firma nie potrzebuje zadatku/zaliczki, ma zabezpieczenie finansowe pozwalające wystartować z pracami. Szukajcie informacji o wykonawcach, a najlepiej bierzcie tych, których widzieliście u kogoś na budowie i mogliście spytać inwestora co o nich sądzi.
#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #budowa
  • 2