Wpis z mikrobloga

175995 + 22 + 49 = 176 066

Miałem jechać w góry. Miałem jechać pochodzić. Ale, że jeden kolega się wysypał to padł pomysł wzięcia rowerów do Bukowiny.
Pierwszego dnia na Słowację (może to za dużo powiedziane bo do sklepu zaraz #zagranico ).

Drugiego przez Poronin, Ząb, Gubałówkę, Zakopane i Murzasichle (sprawdzić co tam godajo o Tomisławie Apoloniuszu Curuś - Bachledzie Farylu). Jednakowoż karygodnym jest, że w miejscowości o tak urokliwej nazwie jak Cipki brak tablicy z nazwą do zrobienia zdjęcia.

Podjazdy wchodziły bardzo spoko, bo spacerowym tempem i czekając na kolegę na szczytach. 1430 m w górę na 71 km to jak na mnie całkiem całkiem wynik, zważywszy, że u siebie musze zrobić 120 km żeby mieć w górę 800.
Na pewno tam wrócę z rowerem zmierzyć się z Gliczarowerm :)

#rowerowyrownik #wykoptribanclub #ruszlodz
Pobierz
źródło: comment_EONrhsPkukxQveHYGloyaXfuqh39eOYw.jpg
  • 5
miejscowości o tak urokliwej nazwie jak Cipki


@Zelazko_MPM: drogi panie Zelazko, śpieszę z odpowiedzią czemu tak jest - ciężko sfotografować się na tle Cipki (yyy CIpek), gdyż nie jest to miejscowość sama w sobie, a jest to przysiółek o ile kojarzę Poronina (sic!), a części miejscowości w Polsce nie muszą mieć osobnych tablic. Aczkolwiek jakbym był jakimś Jędrkiem-Bachledą-TrebuniąTutkiem-Bachledą, czyli sołtysem, to bym postawił i kasował 3zł za zdjęcie ;)
@Zelazko_MPM: też tak mogło być, ale nie musiało, na Podhalu pełno tych przysiółków, osad i innych części wsi. Czasem chyba widuję takie biało-niebieskie znaki, ale na pewno nie takie zielone, jak Ząb na zdjęciu u Ciebie. Btw na Zakopiance w okolicy mostu w Poroninie jest chyba drogowskaz Cipki 1, o ile kojarzę :) Tam trzeba było pozować :)