Wpis z mikrobloga

Mirki, po weselu w dwikozach zadzwonilismy ze znajomymi po taxi znalezione w intenecie aby nas odwieźli do hotelu PTTK w Sandomierzu około 3 w nocy. "Taksówkarz" przewiozl nas 8km bez wlaczonego taksometru i powiedzial 70zł. Poszedłem do pokoju po pieniądze, w trakcie czego koleżanka ze swoim chłopakiem dała 50zł i poszli spać. Ja zszedlem na dół z gotówką i poprosiłem paragon, taxi stwierdził że nie włączył taksometru ale po chwili powiedział że dostane paragon i wydrukował to co załączam mówiąc przy okazji że należy się 70 zł. Nie wiedząc że koleżanka dała już 50 zł dałem kwotę którą mi powiedział. Gdy się rozeszliśmy dowiedziałem się że już dostal pieniądze. Czuję się oszukany, że taksiarz sam z siebie nie powiedział że już dostał pieniadze. Dzwoniłem do niego, pierwszy telefon odebrał i na moje słowa o nadplaconej kwocie powiedział ok że odda ale się rozlaczył, później już nie odbierajac. Następne połączenia odrzucał przez dłuższą chwile po czym odebrał mówiąc że nie wie o co chodzi i żebym to zgłaszał na policję, co też jutro zrobię.
Czy można coś więcej?
#taxi #taxizlotowa #wykop #wykopefekt
Pobierz
źródło: comment_a2XJVZIMTDqtjKo4XASzh5LbNoscxdol.jpg
  • 171
@wypokowy_expert no ale przecież wydrukował po zakończeniu usługi po otrzymaniu zapłaty. Jak się kurs odbywa na włączonym taksometrze to też paragon wychodzi po zakończeniu kursu. Nie ma żadnego dowodu na to, że gdyby klient nie zażądał paragonu to taksówkarz by go nie wydrukował.
@wypokowy_expert poza tym zwróćmy uwagę na to, że taksówkarz ma zarejestrowana JDG, nie sp. Z o.o., więc najprawdopodobniej jest na karcie podatkowej, czyli płaci podatek w stawce ryczałtowej bez różnicy od nabitej kwoty. W takiej sytuacji by nawet nie było intencji ominięcia fiskusa.
Jak się kurs odbywa na włączonym taksometrze to też paragon wychodzi po zakończeniu kursu.


@MirkujeOd2009Roku: No już nie rób #!$%@? z logiki i nie wybielaj tego cierpa, pewnie sam teraz stoisz na postoju i pierdzisz w 20 letni fotel.
Cenę umowną należy nabić na kasę fiskalną PRZED rozpoczęciem kursu a nie po jego zakończeniu.

W takiej sytuacji by nawet nie było intencji ominięcia fiskusa.


@MirkujeOd2009Roku: Ale samo wystawienie paragonu w
@MirkujeOd2009Roku: od dawna taksowka jezdzisz? Pewnie doplacasz do interesu od 20lat,wiec wiadomo - trzeba kombinowac 'hehehe'.

W takiej sytuacji by nawet nie było intencji ominięcia fiskusa
Oczywiscie, ze byla. Inaczej dalby paragon od razu albo wlaczyl taksometr.
@stormkiss zwyczajnie historia mega naciągana bez żadnego dowodu poza paragonem z zafiskalizowanej kasy z ceną umowną do której jest pełne prawo przy kursie poza miasto. Czy powinien paragon wystawić na początku kursu nie wiem, ale jeśli tak to i klient powinien z góry zapłacić za kurs. W każdym sklepie i punkcie usługowym paragon dostajesz PO zapłacie.
@AToPeszek: Taksówkarze to są #!$%@? to wiadomo nie od dziś, ale też jesteś baran, że za taki paragon gdzie masz kwotę z dupy wbitą i nie jechałeś ani minuty mu zapłaciłeś. Bym mu podziękował i odszedł a jak chce niech sobie dzwoni na policję.
@Lardor: Jak ktos jest debilem i nie umie sie spytać ile to bedzie kosztowało to jego problem. Lada chwila wszyscy Ukraińcy będą mieli koguty to zobaczysz co będzie. To jest wolny kraj każdy robi co chce.............
@Fred0210 ile walnij się w łeb zwykła januszerka bronisz największych oszustów którzy własnego oszukają. Raz było tak gdzie pilnie się spieszyłem i pyk jedną sraxa 30 zł. Z powrotem to samo miejsce ta sama trasa 44 i jeszcze na czerwonym obydwoje wielcy Polacy. Najbardziej znienawidzona grupa kierowców na tych drogach. Oszuści i wykorzystują każda okazję by w nich #!$%@?ć by sobie kasę łatwą zarobili. A jakie cwaniaki kim nie są ptfu na
@MondryPajonk ciężko mi z telefonu zawołać zainteresowanych. Wczoraj odwiedziłem komendę powiatową w Sandomierzu gdzie miałem okazję rozmawiać z policjantem z wydziału kryminalnego. Odpowiedziałem całą sytuację, policjant przekazał mi możliwe dalsze działania, jedne mniej a drugie bardziej skuteczne pokrywające się z częścią Waszych komentarzy. Na początek policjant podjął próbę polubownego zakończenia tej sytuacji wykonując telefon do kierowcy jednak ten podczas rozmowy nie poczuwal się do niczego.
O dalszych krokach postaram się informować na
@Lardor: Po co z nimi jeździsz? dla mnie jesteś amebom umysłową. Z drugiej strony spieszyłeś sie on był pod ręka czyli uratował Ci dupę, dzięki niemu załatwiłeś sprawę na czas. Czyli od czasu do czasu warto przepłacić.
@Fred0210 jeździłem z nimi bo musiałem coś na już załatwić i tyle. Tylko jak nie mam innego wyjścia. Dla mnie to ty jesteś amebą i zwykłym hipokrytą od razu zobaczy Uber i mówi Ukrainiec. Typowa cebula zamiast mózgu
@Fred0210: nie jestem ze wsi i nie raz jeździłem uberem i nie raz trafiłem na polaka, widzisz jaki masz mózg. Gówno o mnie wiesz a już mi wypisujesz z skąd jestem, pewnie sam jesteś ze wsi badziewiarzu.