Wpis z mikrobloga

nie wiem czy pamiętacie (pewnie nie xD) kiedyś piekłem ciasteczka i pora reanimować tag #pedalskipiecze który miał mi pomóc się ogarnąć wypiekając drogę do normalności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w związku z tym przedstawiam wam najlepsze ciastka jakie kiedykolwiek udało mi się zrobić, ciastka które #!$%@?ą cię w kosmos jak ruską rakiete #pdk tudum tududum Ciasteczka mocno Cytrrrrrynowe

składniki:
- 200 g masła
- cukier trzcinowy
- 2 duże jaja
- 1 cytryna
- aromat cytrynowy*
- 250 g mąki
- pół łyżeczki proszku do pieczenia

przygotowanie:
1. cytrynę dokładnie ścieramy na tarce (nie zapominajcie że po tarciu skórka cytryny również zostaje w środku tarki #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
2. dodajemy do miski masło, cukru wedle uznania i połowę buteleczki aromatu cytrynowego, wszystko dokładnie trzemy do uzyskania masy (nie musi być jednolita później to naprawimy mieszając z mąką ( ͡° ͜ʖ ͡°))
3. następnie do masy wrzucamy jaja, startą skórkę cytryny, cytrynę którą tarliśmy przekrajamy na pół i wyciskamy cały sok do środka i wszystko jeszcze raz trzemy
4. kolejno do miski dodajemy resztę aromatu cytrynowego, znowu cukier wedle uznania, proszek i mąkę, wszystko dokładnie wyrabiamy rękami do jednolitej masy
5. ciasto wkładamy do lodówki i czekamy kilka minut
6. następnie robimy z ciasta małe kuleczki które rozpłaszczamy na blaszce z papierem do pieczenia
7. tak przygotowane ciastka wkładamy do piekarnika na 180 stopni i trzymamy do lekkiego zarumienienia (około 10 minut) po wszystkim wyjmujemy i VOILA, ciasteczka lepsze niż te kupne SERIO( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #pieczzwykopem #chwalesie #przegryw
Pobierz P.....a - nie wiem czy pamiętacie (pewnie nie xD) kiedyś piekłem ciasteczka i pora re...
źródło: comment_lHdp4K2glI7Sh8PcOSk4qndaDQhKDOzw.jpg
  • 6