Wpis z mikrobloga

Nie wiem dlaczego, ale postanowiłem zrobić serie #wspomnieniazdziecinstwa #wspomnienia #wspomnieniamaklowa . Praktycznie całe swoje dzieciństwo spędziłem w trasie, dlatego tę serię chciałbym poświęcić transportowi i wspomnienia z tego z dzieciństwa. Jak nie z wujkiem na Fiacie Ducato, to ze swoim tatą na wanienkach. Ale z największym sentymentem wspominam trasy na DAFach 105tkach. Pamiętam jak była premiera tych #!$%@?ów - chyba 2007 rok, jaraliśmy się z ojcem halogenami na dachu. Niestety w firmie, w której pracował (i pracuje nadal) takich kabin nie kupowali (trasy po kraju, zresztą na wanience) ale przeżycia były niesamowite jak na dzieciaka. Swoje pierwsze foto na Naszej Klasie miałem właśnie na tle nowego DAFa i najmilej go wspominam. Te samochody potrafią robić po miliony kilometrów. Pierwsze spanie też miałem w DAFie na kopalni w Kielcach, webasto chodziło i żaden problem.
I wiecie co? Cholernie się cieszę, że miałem takie dzieciństwo. Wstawałem o drugiej czy trzeciej rano z własnej woli, bo jarałem się dźwiękiem potężnych diesli i ogólnie tą pracą. Wstawałem z większą energią niż do szkoły. Nie zamieniłbym tego scenariusza, bo dzięki temu coś pokochałem. Mimo, że od tych wydarzeń minęło sporo lat i dzisiaj jestem na studiach to wiem, co chciałbym po nich robić jeżeli nie znajdę pracy w zawodzie.
Następny post poświęcę starej, dobrej Scanii. A teraz trzymajcie fotki tego że DAFa. Oczywiście zdjęcie przykładowe.
#zycietruckera #bekaztransa #ciezarowki #motoryzacja #dziecinstwo
Pobierz
źródło: comment_vcuiWFxaACAM1xBA867IbZ867LQvgbOB.jpg
  • 5
@Maklow: Modele z początku produkcji miały jakąś wadę że brały dużo oleju,chyba coś nie tak z tłokami i pierścieniami.
Pamiętam że tak w latach 2007-2010 sporo dzieciaków jeździło w takie trasy z ojcami albo wujkami i potem wrzucali na YT różne filmiki z truckerskimi piosenkami (Lonstar,Tomasz Szwed).