Wpis z mikrobloga

Mam klasę statyczna która jest bazą danych, posiada ona Listę Kontrahentów, metodę dodawania, wyszukiwania, kasowania.
Następnie mam główne okno, w niej mam metodę która zwraca mi zaznaczonego Kontrahenta


Potem mam okno Kontrahenta w którym dodaje nowego, ale chce również edytować istniejącego, zmiana imienia, nazwiska(np rozwód xD), te czynności ma obsługiwać właśnie to okno z jednym przyciskiem Zapisz.

Dla dodawania nowgo kontrahenta miałem taki kod w oknie kontrahenta:

" :showed="showSpoiler" content="textBoxId.Text == string.Empty)">
!{
! MessageBox.Show("Uzupełnij wszystkie pola!");
!}
!else
!{
! try
! {
! Kontrahent ko = new Kontrahent(
! textBoxImie.Text,
! textBoxNazwisko.Text,
! textBoxId.Text);
! BazaDanych.DodajKontrahenta(ko);
! mainForm.DataGrindRefresh();
! this.DialogResult = DialogResult.OK;
! }
! catch (Exception ex)
! {
! MessageBox.Show("Błąd " + ex.Message);
! }
!}

w klasie głownego okna taki:

Click(object sender, EventArgs e)">
! {
! Kontrahent
Okno dodajKontrahentaForm = new Kontrahent_Okno(this);
! if (dr == DialogResult.OK)
! {
! MessageBox.Show("Dodano kontrahenta");
! }
! }

Jeśli będę mieć zaznaczonego Kontrahenta i kliknę Zmiane Danych to w oknie kontrahenta(to małe) wyświetli mi się w odpowiednim textBoxie imię, nazwisko i id(id jest opcja której nie zmieniam), a jeśli kliknę dodaj nowego to samo okno otwiera się puste i mogę dodać nowego.

Założenie tego chyba dobrze rozumiem, tylko jak mogę to napisać? W jaki sposób pobrać dane i wyświetlić je w odpowiednich textboxach?
Robie to w C# używając WindowsForms, żeby rozumieć działanie. Bez frameworków które posiadają metody ułatwiajcie.
Dopiero się uczę to proszę o wyrozumiałość.

#programowanie #programista15k #csharp #kiciochpyta #dotnet #pytanie #informatyka">
Zaacki - Mam klasę statyczna która jest bazą danych, posiada ona Listę Kontrahentów, ...

źródło: comment_TSt7M4QH0M4C4ZhYz5JnrJEHBdEVIWuW.jpg

Pobierz
  • 11
@Zaacki: skoro się uczysz to pierwsza rada: NIGDY nie pisz kodu po polsku, czesku czy łacińsku bo stracisz wszystkich kolegów.

Inna sprawa to daruj sobie winformsy bo to przestarzała technologia, która do niczego ci się nie przyda, roboty w niej nie ma i tylko zmarnujesz czas.

Chcesz koniecznie w .net to postaw sobie jakiś restapi w c# i jakąś apke webową (nawet vanilla.js z jquery i bootstrapem) jak nie chcesz się
@Zaacki: to nie brzmi ani dobrze ani perspektywiczne + zalatuje kołchozem skoro każą ci dłubać winformsy.

Staż powinien polegać na tym, że masz przerobić kilka tutoriali w technologiach w jakich pracuje dana firma i potem zaczynasz bardzo proste taski pod nadzorem jakiegoś deva.
@lol3pdg: praktycznie abandonware ( zreszta kod już dawno udostępnili a czy dalej oficjalnie wspierają to nie wiem ale szczerze wątpię)

Nikt już praktycznie nie robi aplikacji desktopowych bo wszystko jest albo w chmurze albo na wewnętrznym hostingu. Apki desktopowe mają w większości firmy, w których nie chcesz pracować o ile nastawiasz się na jako taki rozwój.